|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Работи кои не треба да ги загрижуваат родилките

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2023
image

Не се сите жени филмски ѕвезди да можат да живеат со чили пиперки и вода со лимон и четири дена по раѓањето да ја вратат титулата на секс симбол. На некои им треба подолг временски период за да го вратат своето тело во нормала по породувањето

Што е неопходно да имате по породувањето?

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2024
image

Олеснителни околности за мајките после породувањето

image

Како навистина се менува животот кога ќе станете мајка? Радикално, повеќе отколку што можеме да замислиме, но ретко кој за тоа зборува гласно. Мумијата Луси Скот го претстави ова преку хумористични и многу реални илустрации. Токму вака изгледа првата година!

Што треба да избегнувате по царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2023
image

Иако овие работи може да ви изгледаат едноставни, тие всушност можат да предизвикаат напор кај вас и треба да се избегнуваат. Погледнете кои дневни задолженија треба да ги избегнувате!

Дали е лошо да имате секс во иста соба со бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 22.11.2021
image

Дали е толку лошо ако имате секс додека е бебето во истата соба, објаснуваат експертите

Миа Костова: Моето искуство со доењето

Автор: Редакција Рингераја | 8.8.2021
image

Деновиве социјалните мрежи се преплавени со постови по повод светската недела посветена на доењето. Меѓу мајките кои со споделување на своето искуство ја дадоа својата поддршка се вбројува Миа Костова, која на својот инстаграм профил објави:

miss_zaza: По повод светската недела на доењето

Автор: Загорка Видоевска | 7.8.2021
image

Доењето честопати е предизвик, особено на почетокот, може да биде многу болно, неописливо тешко и бескрајно долго во ноќите, но сепак тоа е најдоброто искуство што некогаш сум го доживеала, заедно со мајчинството

Зошто доењето е толку добро?

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2021
image

Доењето е една од најважните работи што можете да ги направите за здравјето на вашето бебе - и за вашето сопствено здравје. Ексклузивно доење значи да го нахраните вашето бебе само со мајчино млеко

Зошто доењето станува непопуларно?!

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2021
image

Негувањето на бебињата е нешто неразделно поврзано со сите видови во природата. Во праисториските времиња, доењето било првиот приоритет на мајките до подоцна во детството

mamamegi: Светска недела на доењето

Автор: Маргарита Каранфилов | 4.8.2021
image

Извинете што немам моментална фотографија од тоа како го дојам своето дете да можам да ви го доловам тоа што ќе го напишам, ама пак џабе е, тоа треба да се почуствува

СТРАНА 1 ОД 14


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?