|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Односот кон детето со интелектуална попреченост

Автор: Ана Петковска, дефектолог | 21.9.2011
image

Како браќата и сестрите ќе се однесуваат кон интелектуално попреченото дете?

Фебрилни конвулзии (грчеви)

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2011
image

Зголемената телесна температура кај новороденчињата може да биде незначајна појава, знак за некоја акутна болест, но може да доведе и до драматична ситуација – до КОНВУЛЗИИ.

Ана после 4 месеци АБР

Автор: АБР Македонија | 25.5.2010
image

Нашата драга Беки и резултатите кои ги постигна со својата принцеза Ана

Детска парализа

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Детска парализа е заразна болест предизвикана од вирус што го напаѓа нервниот систем кај децата до 5 годишна возраст и предизвикува целосна парализираност.

image

Ниеден родител не сака неговото дете да биде болно, попречено или повредено на било кој начин. Но кога родителите дознаваат дека нивното дете има попреченост тие почнуваат живот кој е често исполнет со силни чувства и тешки одлуки.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?