|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Вирално видео: Како всушност изгледа породувањето?

Редакција Рингераја, 10.11.2021
Неверојатен е моментот на создавање на нов живот, а доаѓањето на бебето во свет е уште почудесно

image
/11


 

Породувањето е секако најпосебниот момент во животот на жената, и круната и целта на секоја бременост. Претходните месеци го добиваат своето големо финале, а сета љубов, стравови, надежи и грижи се сумирани во единствен ден во кој внесуваме нов живот во светот.
Иако е едно од најсложените и најболните искуства во животот на жената, имајте на ум дека породувањето е и сосема природен физиолошки процес.
Едукативно видео, објавено на Фејсбук страницата на IFL Science, може да им помогне на многу првородени да создадат шоу - како всушност изгледа породувањето. Видеото собра повеќе од 120 илјади лајкови и 50 илјади коментари од ентузијасти ширум светот.
Бременоста е навистина чудесна состојба, а доказ дека телото е навистина најсовршениот механизам во природата е токму ова видео.

Породувањето е секако најпосебниот момент во животот на жената, и круна на секоја бременост. Претходните месеци го добиваат своето големо финале, а сета љубов, стравови, надежи и грижи се сумирани во единствен ден во кој внесуваме нов живот во светот.
Иако е едно од најсложените и најболните искуства во животот на жената, имајте на ум дека породувањето е и сосема природен физиолошки процес.
Едукативно видео, објавено на Фејсбук страницата на IFL Science, може да им помогне на многу прворотки да создадат слика - како всушност изгледа породувањето. Видеото собра повеќе од 120 илјади лајкови и 50 илјади коментари од ентузијасти ширум светот.
Бременоста е навистина чудесна состојба, а доказ дека телото е навистина најсовршениот механизам во природата е токму ова видео.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

7 знаци дека ќе се породите за 24-48 часа
Ако сте за прв пат мама, веројатно постојано ви се чини дека ги препознавате раните знаци на породување. Навистина се ра...
4
Видео: Девет месеци бременост во само 6 се...
Сме виделе многу видеа за бременоста, но ова е единствено, екстремно кратко видео на цела бременост, во само 6 секунди
4
Нега на кожата и косата во бременоста
Турбулентните хормонални активности оставаат трагови на кожата и косата на трудниците, што може да предизвика опаѓање и ...
3
Опасни лековити билки за трудници
Некои лековити билки е подобро да се избегнуваат во бременоста. Ви носиме список на тие билки и нивното дејство на орган...
3