|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Шејкови за добар почеток на денот

www.getlokal.mk, 7.8.2014
За добар почеток на денот потребен е добар појадок. Појадокот е најважниот оброк во денот и оброк што не би требало да се прескокне

image
/11


 

Но некои луѓе едноставно немаат доволно време за квалитетен појадок. Обврските на работното место, училиште или факултет и потребното време да се подготви сето тоа, понекогаш прават да го прескокнеме овој оброк или да каснеме нешто нездраво набрзинка. Ако сте едни од оние кои едноставно немаат многу време наутро ви предлагаме вашиот појадок да го конзумирате во шејк-форма. Ваков оброк не само што ќе ви даде енергија и големо количество витамини туку и ќе ве најаде и нема да ви одземе многу време. Се што ви треба е блендер, овошје, млеко и мали додатоци и за помалку од 5 минути вашиот оброк е подготвен. Рецептите се повеќе од едноставни и навистина вкусни, а се што треба да направите е да ги измешате потребните состојки во блендер, потоа сервирате во голема чаша и уживате.

 

1

 

 

Прочитај повеќе

Статијата е превземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Срамно е да го нахраниш своето бебе во јав...
Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група ...
6
Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
4
Зошто кучињата живеат пократко од луѓето?
Едно шестгодишно дете успеа во две реченици да објасни зошто животните живеат пократко од луѓето, со што допре до срцата...
4
Провална кражба во автомобил
Често пати за каква било акција веќе е предоцна. Сите мерки што треба да ги преземеме за да спречиме да дојде до провалн...
4
Анкета

Koe ime e poubavo?
maloto stapalo

Koe ime e poubavo?

Mika (34%)

Darin (66%)


Број на сите гласови: 201

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!