|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Причини заради кои може 3-годишно дете да полуди

Редакција Рингераја, 7.7.2014
Изгледа е тешко да се биде дете, пишува Џејсон Гуд, американски комичар и татко на тригодишно дете, кое како и сите останати деца на негова возраст, може да ги изгуби нервите заради најблесави причини

image
/11


 

Гуд  состави листа од 46 причини заради кои неговото тригодишно дете умее да полуди. Некои од овие причини се чисто нагаѓање, но нагаѓање од искуство. Еве што неговото тригодишно дете може да го извади од такт, а родителите добро знаат дека секој просечен тригодишник има една ваква листа:

 

Неговото чорапче е наопаку.

Устата му има солен вкус.

Седиштето за во автомобил е чудно.

Гладен е, а не може да се сети на зборот гладен.

Некој му го допрел коленото.

Не му е дозволено да влезе во рерна.

Татко му му облекол погрешни панталони.

Брат му го погледнал.

Брат му не го погледнал.

Косата му е тешка.

Родителите не го разбираат што зборува.

Не сака да излезе од автомобилот.

Сака сам да излезе од автомобилот.

I pad – от има лозинка.

Неговиот ракав го допира палецот.

Не разбира како се прават лижалчињата.

Внатрешноста на неговиот нос смрди.

Пилешкото месо е грозно.

Не може да го најде балонот кој го купивме пред 6 месеци.

Делчето од слагалицата не сака да се вклопи кога е превртено наопаку.

Татко му му дал погрешна плава боичка.

Гумениот витамин е многу тврд.

Интернетот е спор.

Скокнал од масата а мама и тато не виделе.

Не му е дозволено да фаќа во оган.

Се е погрешно во врска со неговиот капут.

Во круг од 100 км. има куче.

Чевелот не одговара и на левата и на десната нога.

Татко му му постави прашање.

Неговиот брат зборува.

Не може да ја крене тиквата.

Не му ги даваат клучевите.

Мачка му го препречи патот.

Мачката не му дозволува да ја чепка во око.

Внатрешноста на образот го гребе.

Јадењето предолго се готви.

Ја преполни устата со храна.

Кивна.

Не умее да пишува со тастатурата.

Правосмукалката сака да го изеде.

Мама отиде да се тушира.

Некој му ја сруши кулата.

Му падна шеќер во прав на панталоните.

Јогуртот не сака да стои во лажицата.

Се е многу жешко.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Афазии во детската возраст
Афазијата најчесто се појавува кај повозрасните лица, но во клиничката логопедска пракса, иако ретко, афазијата се сретн...
9
И вам ви недостасува бременоста? Зошто е т...
Да се биде бремена беше ужасно. Претпочитам да седам надвор на дожд девет месеци отколку да поминувам низ бурата бремено...
8
Пораснав со гневна мајка
Јас пораснав со гневна мајка. Таа врескаше по мене бидејќи сум го истурила млекото, ме тепаше бидејќи и презборував и си...
6
Бебето најмногу зборови учи од таткото?
Резултатите на новото истражување кое е спроведено во Лабораторијата за современа антропологија на Универзитетот во Фуда...
4
Анкета

vtoro ime
sarce

pomognete mi da izberam vtoro ime na mojata kerka Sara

Sara Mari (48%)

Sara Ana (23%)

ili nekoj vas predlog (29%)


Број на сите гласови: 83

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!