|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
После долгомесечната битка за живот почина бебето Најден потврди директорката на Детска клиника Аспазија Софијанова
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Најден во саботата во три часот ја изгубил битката со животот, како што објасни Софијанова - „почина поради тоа што му попушти срцето“. Најден беше пронајден во месец јануари годинава фрлен во тешка здравствена состојба во двор од скопското село Арачиново, бебето беше со отсечен јазик. Неговиот здравствен напредок беше будно следен од окото на јавноста и медиумите, а за неговата смрт надлежните молчеа три дена.

 

 

ПОЧИВАЈ ВО МИР МИЛО БЕБЕНЦЕ!

Редакција на Рингераја

 

 

Извор: ПлусИнфо

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Знаци кои покажуваат дека вашето дете е ра...
Откријате дали вашето дете е разгалено ...
4
Ранко Рајовиќ: Заради што децата се фрустр...
Кај сите големи луѓе, независно на кое поле се успешни, раното детство е исклучително важно за нивниот успех
4
И татковците имаат симптоми на бременост?!
Верувале или не, постојат симптоми што можат да се појават кај идните татковци за време на вашата бременост.Да, може...
4
Задолжителен разговор меѓу мајка и ќерка!
Има една посебна возраст на девојките - околу 8-11 години. На оваа возраст, за нас тие уште се деца, но треба да знаеме ...
4
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?