|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направи сам: Украси од солено тесто

Редакција Рингераја, 29.4.2021
Предлог за направи сам украси за Велигден - дрвце со украси во фирма на јајца, направени од солено тесто

image
/11


 

1 чаша брашно ( 250 гр) 
1 чаша сол ( 125 гр) 
1 чаша вода ( 125 мл) 

Замесете нелепливо тесто од сите состојки. Оформете фигури. Поставете ги врз плех обложен со хартија за печење и печете ги на ниска температура околу 3 часа.

Потоа обојте ги со темперни бои 

1

 

2

 

3

Бебенце мое, пребрзо ми растеш...
Додека гледам како спиеш, усните полека ти се движат како да сонуваш дека пиеш млеко, не можам да не мислам дека растеш ...
10
Едно јајце на ден - за децата да бидат здр...
ДАЛИ ЗНАЕВТЕ: Едно јајце на ден им помага на децата да растат правилно
6
Тие мали очиња мислат дека си совршена
Емотивно писмо од мајка до сите останати мајки
4
Зошто е важно читањето сликовници?
Зошто е важна сликовницата за правилен развој на детето?
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime za kerkicka
BARBARITA

koe da go izbereme za nasata kerkicka

meri (8%)

irene (4%)

anna (26%)

ivona (21%)

sara (24%)

gloria (16%)


Број на сите гласови: 177

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!