|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

7 работи кои ве прават прекрасен родител

Редакција Рингераја, 27.10.2011
Скоро 90% од времето, мислите дека грешите и дека можете да бидете подобар родител од што сте. Но, има работи кои не ги забележувате, а ве прават прекрасен родител на вашето дете.

image
/11


Овие нешта вие ги правите секој ден и токму тие сведочат за тоа дека вие сте супер родител. Големата одговорност и притискот ве наметнуваат понекогаш да се чувствувате дека можете многу подобро од ова, но има некои нешта кои ги заборавате а ве прават прекрасни.

1. Се грижите за себе. Грижејќи се за самите себе, посебно за вашето сопствено здравје е една од големите работи кои ги правите за доброто на вашето дете.

2. Вие сте мајка-лавица. Го заштитувате вашето чедо инстиктивно, не размислувате, го правите тоа од срце.

3. Станавте прав детектив. Пронаоѓате играчки, чевлички па и ненапишани домашни задачи и тоа во рекордно брзо време.

4. Читате и раскажувате приказни. Наоѓате време за вистински да се поврзете со детето и знаете колку е тоа важно. Браво.

5. Тешите и правите се да биде во ред. Безусловно давате бакнежи и прегратка кога ќе се расплаче или натажи, а со тоа правите се да биде во ред.

6. Станавте префесионален организатор на времето на целото семејство. Не е лесно, но некој мора.

7. Сакате. Вие сакате безусловно, бидејќи знаете дека не постои друг начин.

Посветено на уморните мајки
Минатата ноќ моето 4-годишно дете одлучи да спие со мене. Тој спиеше неверојатно. Јас не спиев. Да спиеш покрај четири г...
4
Губење на здивот (зајдување) кај децата
Губење на здивот е кога детето ќе остане без здив се додека ја изгуби свеста. Се случува кај едно од 20 деца
4
Како да знаеме дали детето е левучар ?
Како да го учиме да пишува, црта, сече…ако сме десничари?
3
5 начини за зголемување на IQ на вашето дете
IQ е збор со кој се соочуваме редовно во текот на нашите животи. Како што сугерираат студиите, луѓето со поголемо IQ има...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
cucamaca

Дали би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.

да (59%)

не (41%)


Број на сите гласови: 54

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!