|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

30 генијални мисли од мојата мајка

Редакција Рингераја, 1.6.2019
Кога бевме деца, изјавите на нашите мајки ни одеа на нерви. Но, сега кога сме повозрасни, сфаќаме дека тие изјави биле полни со мајчинска грижа и љубов

image
/11


Каде и да живеете, сигурно ќе препознаете дел од овие мисли. Со носталгична насмевка, ве потсеќаме на 30 легендарни изјави на нашите мајки.

 • „Илјада пати ти кажав, не се клацкај на столчето!“

 • „Сендвич не е јадење!“

 • „Барај си го онаму каде што си го оставил/а.“

 • „Исправи се!“

 • „Убаво ти кажав...“

 • „Оди да си легнеш, утре нема да можеш да станеш.“

 • „Јас одев во школо пред 20 години и до денес денес ја знам напамет таблицата за множење, дури и да ме разбудиш во 3 сабајле.“

 • „Нормално дека ќе те боли глава од толку седење на компјутер.“

 • „Ај, ај, ќе имаш деца, ќе видиш како е...“

 • „Јас на твои години не ни знаев дека постои тоа, а не па да имам такво нешто.“

 • „Што ќе ти се толку пари?“

 • „Кога ќе пораснеш и кога ќе заработуваш, троши си ги на што сакаш.“

 • „А кој ќе се грижи за тоа куче, кој ќе го шета? Ти? Аха, сигурно...“

 • „Никогаш повеќе да не сум чула такво нешто од тебе!“

 • „Ако не се запишеш – ќе одиш да работиш!“

 • „Пак ја тргна капата, с? видов од прозорец.“

 • „Зарем мора од други да дознавам за...“

 • „Утре ќе ми речеш фала за ова...“

 • „Не учиш за нас, учиш за себе.“

 • „Ако не учиш, утре ќе чистиш улици.“

 • „И јас сакам многу работи, ама нема...“

 • „Уште не си ни се разбудил/а, а веќе висиш по тоа интернетот.“

 • „Така и во школо ли се однесуваш?“

 • „Мене не ме интересираат другите, ме интересира ти што правиш.“

 • „Ако излегуваш, фрли го и ѓубрето.“

 • „Како ние пораснавме без интернет?“

 • „Дали воопшто може нешто да се најде во твојата соба?“

 • „Не си буричкај во носот, ќе ти се заглават прстите.“

 • „Јајцето не ја учи кокошката!“

 • „И да вратиш кусур!“

Бебенце мое, пребрзо ми растеш...
Додека гледам како спиеш, усните полека ти се движат како да сонуваш дека пиеш млеко, не можам да не мислам дека растеш ...
10
Седум реченици со кои ќе го расипете вашет...
Побрзај, бидејќи јас велам така, ти си најдобар, не плачи – се само некои од речениците со кои ќе ја уништите самодоверб...
3
Каде грешите во воспитувањето на децата?
Децата ги прават истите работи кога се уморни, гладни или едноставно се уморни од се, а игнорирањето на знаците што ви г...
3
Што треба секоја мајка да ја научи ќерка си?
Секој родител знае дека воспитувањето на детето не е ни малку лесно, посебно во денешно време. Еве што треба секоја мајк...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste poveke za zavesi po doma ili venecijanki?

Zavesi (100%)

Venecijanki (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!