|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Млади таленти: 5-годишен тапанар од Гевгелија

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.2.2024
image

Повеќето родители не би ви се заблагодариле доколку на нивното дете му подарите комплет тапани. Малите деца создаваат повеќе од доволно бучава сами по себе. Но, случајот со семејството Трајкови од Гевгелија е сосем различен

image

Со цел ги едуцираат децата за навремена и правилна нега на забите, главниот лик на кампањата „Патот до здрави заби“ Четко Четковски и Лакалут ќе посетат повеќе детски градинки, и ќе се дружат со децата

Дали е штетно децата да носат маска на училиште?

Автор: Редакција Рингераја | 7.9.2021
image

Децата се вратија во училниците и многу родители имаат прашања за задолжителното носење маска за заштита од Covid-19. Дали маските се безбедни? Како маските му помагаат на моето дете? Дали моето дете навистина е изложено на ризик да добие Covid-19?

Протокол за настава со физичко присуство 2021/2022

Автор: Редакција Рингераја | 30.8.2021
image

На прагот на почетокот на новата учебна година, ставовите на родителите се поделени - додека едни со нетрпение го очекуваат враќањето на учениците во училишните клупи, други се против ваквата одлука и бараат нивните деца да имаат настава од дома

Упис на првачиња

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2021
image

Уписот ќе се реализира од 01.05 2021 до 31.05.2021 година со електронско пријавување (on – line) ,а за родителите/старателите кои немаат услови за електронско пријавување, ќе се овозможи лично пополнување на пријавите и потребните док. во училиште

Неколку совети како децата да го засакаат читањето

Автор: Редакција Рингераја | 7.2.2021
image

Ако им всадите љубов кон читањето на вашите деца, сте им дале непроценлив подарок - соништа, имагинација, бегство и поврзаност. Еве како тоа изгледа во нашето семејство. Навистина уживаме во секој момент

Активности: Да бидеме креативни предизвик

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 29.12.2020
image

Годинава ќе ја паметиме како година во која седевме дома. А седењето дома, особено со деца, е предизвик сам по себе

image

Ги покануваме сите родители и деца од 3-10 години да се вклучат во креативниот предизвик - ЕДУИНО ИГРАТОН. Учествувајте со цел создавање на прекрасни семејни спомени и поттикнување моменти на учење и забава заедно со вашите најмили

Што не треба да правите за време на онлајн наставата?

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2020
image

Оваа година е нова авантура за апсолутно сите фамилии. Кога е во прашање онлајн наставата, ви претставуваме неколку нешта кои треба да се избегнуваат

СТРАНА 1 ОД 17


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?