|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПР ТЕКСТОВИ

Одржана АМСМ трибина за едукација на мaјките

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 11.3.2014
image

АМСМ имаше чест и задоволство по втор пат да ја организира трибината по повод "Жената во сообраќајот", но овој пат на тема:“ Со повисока сообраќајна култура на мајките до поголема безбедност на децата во сообраќајот “

ПР ТЕКСТОВИ

АМСМ трибина на тема "Жената во сообраќајот"

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 27.2.2014
image

„Со повисока сообраќајна култура на мајките до поголема безбедност на децата во сообраќајот“, трибина која ќе се одржи на 7-ми март 2014 година со почеток во 11:00 часот, во просториите на едукативниот центар „М6“ (Скопска Пивара)

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Патувај безгрижно во Албанија

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 16.8.2013
image

Несомнено Албанија е новата топ дестинација на Балканот. Оваа малечка земја нема да Ве остави рамнодушни со своето крајбрежје од 460 км на две големи мориња. Во целата приказна за Албанија патиштата се лошата страна. АМСМ Ве советува...

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Патувајте безгрижно во Италија

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 8.8.2013
image

Авантуристички одмор? За или против? Ние велиме ЗА! Долгоочекуваниот авантуристички одмор може да започне: со автомобил до прекрасната Италија или „Чизмата“, како што некои ја нарекуваат...

ШТО ДА НАПРАВИМЕ КОГА ...

Како да известите за нарушен сообраќаен режим?

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 26.7.2013
image

Кога станува збор за годишниот семеен одмор една од најважните работи за децата, но уште повеќе за родителите, е како побрзо да се стигне до одбраната дестинација...

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Информации за патување во соседните земји

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 11.7.2013
image

Ако ова лето се подготвувате со семејството да летувате во некоја од нашите соседни земји и тоа со автомобил, планирате попатни паузи и сакате едноставно да уживате во патувањето... АМСМ и Рингераја се тука да ви укажат на неколку важни информации

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Потребни документи за патување во странство

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 4.7.2013
image

Планирате да тргнете на долгоочекуваниот годишен одмор вие и вашето семејство, со автомобил...За секој семеен човек овие планови се малку макотрпни. АМСМ е тука да Ви помогне

ШТО ДА НАПРАВИМЕ КОГА ...

Со еден допир до безгрижни семејни патувања

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 27.6.2013
image

Замислете: конечно тргнавте на долгопосакуваниот годишен одмор, патувате со солидно натоварен автомобил, надвор 40 степени целзиусови, жешок асфалт и две деца на задното седиште...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?