|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПЛОД

Зелена или кафена плодова вода!? Што значи тоа?

Автор: Редакција Рингераја | 17.5.2023
image

Не паничете! Ако вашата плодова вода ја променила бојата, лекарите се тука да преземат секакви дејствија што се потребни за да се одржи фетусот во ред

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Стрес кај бебиња и деца

Автор: Редакција Рингераја | 26.3.2021
image

Се сеќаваме дека не ни се допаѓаше кога родителите нe оставија во градинка - колку се плашевме дали некој ќе дојде по нас! Се плашевме од првото шишање на шишки, а да не спомнувам одење на лекар

image

Сите сме слушнале дека стресот може да биде причина за спонтан абортус и дека бремените жени мораат да го избегнуваат. Сепак, дали е тоа баш така?

image

Товарот кој го имаат мајките и емотивната одговорност поврзана со воспитувањето на децата ? штетат на психичкото здравје на жената, покажа ново истражување

МАМИНО КАТЧЕ

6 работи кои не ве прават лоша мајка

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2022
image

Постојат општо прифатени норми кои општеството сака да става и еден од нив секогаш е тоа да си лоша мајка - да го оставаш детето со дадилка, да го храниш детето со готвена храна секој ден и така натаму до бескрај

image

Човековиот најдобар пријател може да биде и најдобар пријател на децата, во текот на нивниот развој. Истражувањето објавено во магазинот Social Development покажува дека децата се справуваат со стресот полесно, кога имаат милениче

НЕГА

Опаѓањето на косата е предизвикано од стрес?

Автор: Редакција Рингераја | 8.7.2015
image

Причина за губење на косата можат да бидат емоционален стрес и негативни животни искуства. Нервната напнатост се одразува негативно на здравјето, вклучувајќи и на здравјето на косата

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Која храна го елиминира стресот?

Автор: Редакција Рингераја | 20.4.2015
image

Постојат различни стратегии за справување со стресот, а исхраната е една од нив. Кои се храните, кои можат да се борат со стресот?

image

Во овој период од годината сите сме засегнати од загадениот воздух, обилната и нездрава исхрана околу празниците и славите, и секојдневните нервози и стрес. Специјално за вас одвоивме неколку лесно достапни начини за подобрување на вашето здравје

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Стрес? – Го имаме овошјето за вас

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2014
image

Секојдневно се среќаваме со стресни ситуации, без разлика дали на работното место или во секојдневниот живот. Затоа нашето тело има засилена потрошувачка на гликоза и ви бара се повеќе шеќер

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?