|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Времето брзо помина и вашето малечко веќе не е бебе. Дојде време кога размислувате дали да започнете да го привикнувате на нокшир. Сосема е можно и вие да размислувате „О Боже! Како ќе го направиме ова?“

ПЛОД

Ако немате утринска мачнина, носите машко дете?!

Автор: Редакција Рингераја | 9.8.2021
image

Дали е вистина дека ако немате утринска мачнина рано во бременоста, носите машко дете?!

image

Колку и да ги држам, тие и онака еден ден ќе ми се лизнат низ прстите. Тоа е живот. Понекогаш се прашувам дали ги држев доволно долго. Но, се надевам дека на момчето секогаш ќе му треба неговата мајка

image

Кога сте бремени, вие и вашето семејство сте љубопитни да го знаете полот на бебето. Оваа љубопитност, со текот на генерациите, предизвика неколку претпоставки, приказни и митови за предвидување на полот на бебето

image

Јас сум мајка на две мали девојчиња. Освен ако универзумот нема некое изненадување за нас, така и ќе остане. Јас секогаш ќе бидам мајка на девојчиња. Знам неколку мајки на момчиња, кои се единствени жени дома и планират тоа да остане така...

СПИЕЊЕ

Заради што едно момче стануваше од кревет?

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2014
image

Многу е тешко да натерате мало дете да оди во кревет, а листата на неговите причини за станување откако ќе легне е бескрајно долга и смешна. Погледнете од што се состои таа листа во случајот на детето со име Џек

image

Сите имаме список работи што сакаме да ги направиме пред да ни заврши животот. Малку алармантно е што ова тотално здраво и преслатко 4 годишно детенце веќе прешкртува работи од неговиот список...

ЗАНИМЛИВОСТИ

По пет години конечно личи на момче

Автор: Редакција Рингераја | 18.3.2012
image

Родителите на своите деца им посакуваат се' најдобро, но понекогаш претеруваат во тоа. Така за едно петгодишно момче сите мислеле дека е девојче, а главен виновник за тоа е - неговата мајка

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?