|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Заради што едно момче стануваше од кревет?

Редакција Рингераја, 24.4.2014
Многу е тешко да натерате мало дете да оди во кревет, а листата на неговите причини за станување откако ќе легне е бескрајно долга и смешна. Погледнете од што се состои таа листа во случајот на детето со име Џек
Клучни зборови:

image
/11


 

Венди Аронс, авторка на комични текстови, блогерка и модна критичарка, сподели како течат мислите на нејзиниот син џек, додека е време за спиење:

 

Затоа што сум жеден.

Гладен сум.

Премногу е мрачно.

Премногу е светло.

Слушнав звук и мислам дека некој сака да ја уништи нашата кујна.

Ми треба конец за заби.

Морам да го исчистам носот.

Морам да седнам во ходникот и со батериска ламба да ги прередам своите сликички.

Ме боли прстот.

Ме боли окото.

Ме боли кичмата. Ох чекај, мислев на бубрезите. Не чекај, мојата кичма. Бубрезите. Кичмата. Бубрезите. Кич...Еј, можам ли да добијам сендвич со путер од кикиритки? Без корка?

Не сакам да спијам вечерва.

Утре не сакам да одам на училиште.

Слушнав нешто.

Слушнав некакво удирање.

Се сетив на зомбите од филмот што го гледавме со тато.

Ми падна перницата.

Ми падна и другата перница.

Не ми се спие.

Не сум уморен.

Не сум подготвен за во кревет.

Не сакам да си легнам додека ти не дојдеш со мене и не ме стоплиш. Минатиот пат го направи тоа погрешно. Мораш уште еднаш да ме стоплиш. Ветувам дека ќе заспијам мамичке.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Раст и развој на детето
Сложеноста на развојот на секое дете се состои во развојот на обликот и видот на способностите, како што се: моторни, ем...
4
Фроддо Советува
Околу 98% луѓе се раѓаат со здрави стaпала, а само 40% од нив имаат здрави стaпала кога ќе пораснат.
3
Како да го научите Вашето дете на добри вр...
Создадете основа за Вашето дете полесно да ги научи и цени добрите вредноти.
3
Што повеќе не правам за своите деца?
Постојат моменти кога родителите мислат дека никогаш повеќе нема да бидат во можност да седнат и мирно да испијат една ч...
3
Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?