|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Секоја трудница има момент во животот кога прави нешто за што се кае. Сепак, не можеме да го спречиме тоа. Дали се согласувате, дами?

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Оставете го детето да се исплаче!?

Автор: Редакција Рингераја | 11.4.2019
image

Плачењето го ослободува вашето дете од потиснатите емоции и тоа е добро за него. Не судете му веднаш

ВИДЕА

Шшшшшш...мојата мамичка спие

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2015
image

Независно дали работите или не, вие секојдневно се жртвувате за вашите деца. Во ова прекрасно видео, едно дете раскажува што се прави неговата мајка за него и низ неговите очи можеме да видиме колку време, посветеност и љубов има во се што прави мама

ВИДЕА

Видео: Емотивно патување низ бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2014
image

Оваа двојка ја документираше бременоста од нејзиниот почеток, па се до раѓањето на бебето. Како резултат се доби најубавото видео кое ќе ви го стопли срцето и ќе ве исполни со радост

image

Јас сум смешен, eмоционален, надпросечно сентиментален тип. Претпоставувам затоа и реков на жена ми дека ја сакам на вториот состанок.Се трудев да го задржам тоа за себе, навистина. Сакав да и кажам уште на првиот состанок...

ЗАНИМЛИВОСТИ

Емоционални вампири

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2012
image

Се хранат со Вашето време и енергија, Ве малтретираат и уморуваат. Постојат неколку форми на емоционални токсини за кои можете да научите како да ги препознаете и да знаете како ќе влијаат на Вашите емоции

ХУМАНОСТ ОД МАЛИ НОЗЕ

Емпатија кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2012
image

Емпатијата е способност за разбирање на емоциите на другите луѓе и правилен начин на реагирање на истите. Да се чувствува емпатија кон некого значи да се разбере што чувствува таа личност во ситуацијата во која се наоѓа ...

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

И зборовите знаат да болат - втор дел

Автор: Редакција Рингераја | 17.3.2011
image

Детето има исти потреби како возрасните: Да се чувствува сигурно, сакано, почитувано, вредно за љубов, прифатено, способно.

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

И зборовите знаат да болат...

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2012
image

Зборови кои повредуваат? Зборови кои им помагаат на децата? Ги разбираме ли нашите деца?

ИДЕИ ЗА ИГРА

Плишано мече – таа прекрасна играчка!

Автор: Редакција Рингераја | 9.10.2012
image

Тој е омилена играчка на генерации деца, играчка од која не се одвојуваат, синоним за сигурност и стабилност. Дали Ви се чини дека колку е повалкано и поискинато, детето повеќе го сака? Еве и зошто...

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?