|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Ниеден развод не е лесен, особено за децата кои не разбираат зошто тато и мама одеднаш повеќе не сакаат да живеат заедно. Разводот започнува многу пред формалностите и колку и да се трудите детето да не ги забележи вашите кавги, тоа забележува...

image

Со доаѓањето на бебето, целиот свет на една жена се менува целосно, што понекогаш може да влијае на односот со партнерот. Ние потенцираме какви промени се случуваат помеѓу партнерите по породувањето, но исто така и совети како да се решат проблемите

image

Тимот на Анџелина Џоли ја даде првата изјава во врска со разводот со Бред Пит

image

Малото девојче Тијана сака нејзините разведени родители да се пријатели

image

Викторија Бекам проговори за гласините дека таа и нејзиниот сопруг, фудбалерот Дејвид Бекам се пред развод

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Која е новата љубов на Тони Цетински?

Автор: Редакција Рингераја | 9.8.2012
image

По пријателскиот развод од Ивана Нобило, хрватскиот крал на поп музиката има нова љубов

ЗАНИМЛИВОСТИ

Одмазда на една изневерена жена

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2012
image

Американката Ел Зобер која по 10 години брак открила дека маж и ја изневерува со далеку помлада жена, смислила оригинална порака за продажба на нивната куќа

image

Министерството за труд и социјала ќе ги средува личните односи на детето со родителот, со кого не живее заедно, истакна денеска министерот Спиро Ристовски

image

И додека Ештон Качер продолжи со љубовните освојувања, Деми Мур се отвори во искрено интервју, во кое вели дека можеби не заслужува да биде сакана.

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Развод (втор дел)

Автор: Редакција Рингераја | 15.11.2011
image

Разводот е стресна ситуација за родителите и децата подеднакво.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?