|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Емотивно видео:Девојче се обидува да спречи развод

Редакција Рингераја, 6.11.2015
Малото девојче Тијана сака нејзините разведени родители да се пријатели
Клучни зборови:

image
/11


 

Девојчето Тијана од Канада, дискутира со своите родители кои се во процес на разведување да останат пријатели.

 

Не, тебе ти треба прегратка! Тијана ги повлече сите можни симпатии од милиони гледачи, благодарение на виралното видео. Во видеото, ова мало душиче ги моли родителите да останат пријатели после разводот.

 

За време на 3 минутната молба, Тијана гледа директно во својата мајка додека страствено зборува на темата. Таа е седната на скалите и користи и неколку гестикулации со рачињата за да ја долови поентата која ја има.

 

“Мамо, дали си подготвена да му бидеш пријател на тато?” Обиди се да не бидеш толку високо дигната, сакам се да биде спуштено долу, во ред? Обиди се најдобро што можеш, не сакам ти и тато да бидете заменети и да бидете лоши. Сакам ти и тато да сте добри, згрижени и да бидете пријатели. Не се обидувам да бидам злобна, сакам сите да бидат пријатели. И ако може јас да бидам фина, мислам дека сите можеме да бидеме фини нели? Не сакам да сум лоша, се обидувам најдобро да постапам според моето срце.

 

Ова емотивно видео е објавено од мајката на Тијана, Чериш Шери, на нејзината Фејсбук страница. Веќе има 10 милиони прегледи.

Сакам ти мамо и тато, сите да бидеме пријатели. Сакам сите да се смеат! Тијана додава и дека мисли дека може да се постигне. Да си ги спуштат дигнатите расправии, како што таа е спуштена на земја.

Тијана продолжува: Моето срце значи нешто. На сите други срцата исто така значат нешто. И ако живееме во свет каде што сите се злобни - сите ќе бидат чудовишта во иднина.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Неколку совети како децата да го засакаат ...
Ако им всадите љубов кон читањето на вашите деца, сте им дале непроценлив подарок - соништа, имагинација, бегство и повр...
5
Направете ваша градина со органски зеленчук
Уште пред да знаеме, летото ќе пристигне. А за оние опседнатите со здравјето, со топлото време доаѓа и желбата за соврше...
5
Актерка со Даунов синдром
Скриена во ментален азил, бидејќи дауновиот синдром ќе донесе срам за нејзиното семејство, Лејди Памела Холанд живее оса...
5
Страв од одвојување
Дали вашето дете се чувствува нервозно кога треба да го напушти домот и да оди некаде без вас? Дали нервозата му предизв...
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?