|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Оваа година со голема чест и задоволство здружението ја прими Награда „13 Ноември“, која се доделува на физички и правни лица како знак на признание на Градот Скопје

image

Љубителите на пишаниот збор го сретнуваат низ македонските книжевни групи и ги читаат негови рецензии за книги. Во 2019 година неговиот расказ "Нека играат децата" стана вирален на социјалните мрежи

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

HAPPY STAR PHOTOGRAPHY ве наградува!

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2015
image

Фотографирањето со HAPPY STAR е возбудлива и интересна авантура, во која ќе уживате. Ние ги користиме нашите вештини и долгогодишно искуство за да креираме уметнички фотографии кои ќе ја претстават Вашата приказна

image

Андреј Стефановиќ, добитникот на таблет веќе ја има наградата во свои раце

ЗА ЛИНО

Прогласен победникот од Лино наградната игра!

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2014
image

Погледнете кој го освои таблетот на креативната наградна игра со Лино!

image

Саносан го по втор пат го награди најдобриот форумџија на Рингераја.мк изминатиов месец

image

Кој наш член имаше најмногу постови на форумите на Рингераја.мк?

image

Доделени се годишните награди за филантропија и општествена одговорност за 2012 година, кои се организираат по шести пат во Македонија од страна на ЦИРа

image

05.07.2013 Скопје. Иницијативата „Европски систем за наградување на општествената одговорност на претпријатијата“ им додели на Дану Филантропија и на Битолската Млекарница награда за најдобра општествена практика во категоријата големи компании!

ЗА ЛИНО

Уште еден неодолив добитник на Лино награда!

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2013
image

Погледнете го и овој неодолив добитник на Лино мече!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?