|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

АКТУЕЛНО

Хуманитарен проект: Шепотот на љубовта

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.3.2022
image

Деновиве од печат излезе книгата „Шепотот на љубовта". Станува збор за збирка на песни и текстови на тема љубов.Оваа книга, втора по ред, е дел од проектот ТВОРИ-ЧИТАЈ-БИДИ ХУМАН во организација на Софија Петковска

РЕАЛИЗИРАНИ АКТИВНОСТИ

Добротворна акција - донирај лаптоп

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 18.1.2021
image

Во едно вакво кризно време, покрај негативата која преовладува, една од светлите точки, кои неизмерно радува, е фактот што постојат хуманитарци, луѓе кои помислуваат на оние помалку среќните од нив

АКТУЕЛНО

Хуманитарен проект " Да бидеме хумани"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 9.12.2020
image

Годинава по втор пат е активен хуманитарниот проект со наслов „ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ ", кој деновиве се одвива на инстаграм, предводен од @elenagagic, @moe_dete и @ljubeznost

image

Рингераја.мк и Игротека Радост, во хумана акција за помош на 3 социјално загрозени, многудетни семејства од Скопје

АКТУЕЛНО

10 факти за дарувањето крв

Автор: www.doktori.mk | 28.5.2014
image

Дали знаевте дека секоја година е потребно 3-5% од населението да даде крв за да им се помогне на болните и повредените?

image

Со многу подароци и насмевки на детските лица, заврши акцијата Прегратка на дар на Рингераја и БиМилк

КРАТКИ ПОУЧНИ ПРИКАЗНИ

Приказна за хуманост

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 15.10.2013
image

Кратки поучни приказни за подобро отсликување на целите на проектот Прегратка на дар

АКТУЕЛНО

Круг на хуманоста за помош на младите без родители

Автор: Центар за институционален развој ЦИРа | 30.9.2013
image

Хуманитарен настан под мотото „Заедно создадаваме круг на хуманоста" се одржa во саботата попладне во Скопје, а во организација на Центарот за институционален развој (ЦИРа), Спомен-куќата на Мајка Тереза и Министерството за труд и сoцијална политика

image

Скопје станува уште поубаво

image

Се' започна со повикот на нашата членка AnnaMolly: Бидејќи Рингераја е позната по својата хуманост, а ние веќе сме организирале големи хуманитарни средби, сакам повторно да покажеме дека сме хумани и да собереме донации за оние на кои им се потребни

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Dali?
Jana9

Dali cesto pravite dobri dela?

Da (50%)

Ne (0%)

Koga mislam deka treba (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!