|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БЛОГОВИ

MamaMegi: Денешните деца ги испуштивме од раце!

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.4.2022
image

Не секогаш имам желба да пишувам долги текстови на некоја тема ама случувањата во државава ме натераа да седнам и да пишувам. Не знам колку ќе му значи на некој текстов и дали нешто кај некој ќе промени, ама ете да си се искажам тука

БЛОГОВИ

mamamegi: Дете од 3-4 години - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 10.5.2021
image

Кога сфаќаш дека не можеш да излажеш веќе едно дете, тогаш сфаќаш дека тоа е дете од 3-4 години

БЛОГОВИ

Дете од 2-3 години- од аспект на мама

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2021
image

@mamamegi го споделува своето искуство

БЛОГОВИ

Mamamegi: Правете редовни прегледи и контроли

Автор: Маргарита Каранфилов | 25.1.2021
image

Многу често ја употребуваме реченицата "САМО ЗДРАВЈЕ ДА ИМА" ,што е точно,но често забораваме да се грижиме самите за своето здравје

АКТУЕЛНО

Хуманитарна акција: И јас сум дете

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2020
image

Разговараме со Маргарита Kаранфилов, позната како @mamamegi на чија идеја беше организирана хуманитарната акција "И јас сум дете" во сите градови на Македонија

image

Фотографии од бебиња и мали деца по социјални мрежи?!За или против?!

БЛОГОВИ

Mamamegi: Не брзајте, животот поминува

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2020
image

Животот ни поминува цело време во градење, реновирање, купување друга поубава кола, брзај натаму, брзај наваму, брзај да направиш јадење, да испереш.Брзај да завршиш се, како да нема утре друг ден, друг месец, друга година

СТРАНА 1 ОД 1