|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Бројни истражувања покажале дека срцето на бебето е под многу поголем стрес ако треба да спие само

image

Заспивањето на бебето е тешка мисија која често виси на работ на успех

image

Понекогаш родителите се соочуваат со проблем кога детето се плаши да спие само. Кошмарите можат да бидат честа појава и кај децата од две години, седум години, но и кај тинејџерите

СПИЕЊЕ И УСПИВАЊЕ

Каде да спие бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2015
image

Уште пред да го доведете бебето од болница дома, ќе треба да донесете една многу важна одлука - каде ќе спие. Во кревет, во креветче со монтажнa преграда или во вашиот кревет? Можеби ноќе - во мајчиното кревет, а во текот на денот - во креветче?

СПИЕЊЕ И УСПИВАЊЕ

Научете го детето да заспие само

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2015
image

Овој план се базира на методот кој го развил Др. Ричард Фербер во својот центар за нарушувања во спиењето, во Детската болница во Бостон. Вашето дете нема да биде воодушевено од овој план, тоа мора да го знаете пред да почнете

image

Ако имате среќа, по овие 100 лесни чекории, детето ќе заспие. Ако немате среќа, повторете ги од почеток...

СЕКСИ ЌОШЕ

Зошто мажите “се гаснат” после секс?

Автор: Редакција Рингераја | 24.7.2012
image

Класична ситуација од филмовите, сериите и вистинскиот живот е дека мажите потонуваат во сон веднсш по сексот. Немојте (многу) да им замерувате не се криви за тоа. Еве и научно објаснување

ВИДЕА

Мачка која заспива бебе

Автор: Редакција Рингераја | 13.2.2012
image

Погледнете го ова неверојатно видео!

image

Размислете добро за своите животни навики, бидејќи ако продолжите со практикувањето на овој распоред на спиење, тоа би можело да ви го зголеми ризикот од срцев удар.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

koe ime e poubavo ve molam pomognete mi
mama2*

pomos koe ime e poubavo

Anabela (40%)

Angela (60%)


Број на сите гласови: 137

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!