|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Бременоста е прилично комплициран процес кој има неколку чекори. Се започнува со сперматозоид и јајце-клетка

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

15 дилеми поврзани со бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 30.11.2023
image

Бременоста е природна работа и треба да се доживее со радост, но и со одредена доза на внимание. Некои постапки не се препорачуваат во текот на тие девет месеци, но тоа не значи дека во потполност треба да се менуваат животнитe навики

image

Во оваа статија, ќе истражиме како сексуалните играчки можат да го подобрат вашето искуство во бременоста, да донесат задоволство, интимност и подлабока врска со вашето променливо тело

image

Породувањето дома е апсолутно преземање одговорност, враќање кон природата и покажување на женската моќ - овие фотографии го докажуваат тоа!

image

Страдате од депресија и земате антидепресиви, еве што треба да направите доколку дознаете дека сте бремени

image

Афирмациите можат да помогнат да се подготви умот — а со тоа и телото — на неколку важни начини. Практиката на афирмација може да го ослободи стресот и анксиозноста, од кои и двете можат да ја поткопаат физичката благосостојба

image

Кога сте бремени, вашето тело поминува низ многу промени. Градите ви стануваат големи, косата ви се истанчува, а вагината... па, може да отече

image

Пејачката е во страв бидејќи во претходните бремености поминала низ тешка ситуација која ја криела

image

Грижата за здравјето на забите на детето почнува во бременоста, а уште поинтензивно продолжува по раѓањето. Грижата го вклучува начинот на исхрана и прехранбените навики, редовната хигиена и редовни стоматолошки прегледи

ПЛОД

Што чувствува бебето во 9-от месец од бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2023
image

Штом жената дознае дека очекува бебе, нејзиниот живот се менува на начини на кои можеби никогаш не ни замислувала

СТРАНА 1 ОД 42


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?