|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Интервју со Небојша Вуковиќ, директор на "Лазар Танев"

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 13.5.2024
image

Средното училиште „Лазар Танев“ нуди кетеринг за сите заинтересирани правни и физички лица кој го изработуваат учениците. „Лазар Танев“ заработува од кетерингот, а средствата доаѓаат на официјалната жиро-сметка на училиштето и се користат за настава

Дали е штетно децата да носат маска на училиште?

Автор: Редакција Рингераја | 7.9.2021
image

Децата се вратија во училниците и многу родители имаат прашања за задолжителното носење маска за заштита од Covid-19. Дали маските се безбедни? Како маските му помагаат на моето дете? Дали моето дете навистина е изложено на ризик да добие Covid-19?

Протокол за настава со физичко присуство 2021/2022

Автор: Редакција Рингераја | 30.8.2021
image

На прагот на почетокот на новата учебна година, ставовите на родителите се поделени - додека едни со нетрпение го очекуваат враќањето на учениците во училишните клупи, други се против ваквата одлука и бараат нивните деца да имаат настава од дома

Упис на првачиња

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2021
image

Уписот ќе се реализира од 01.05 2021 до 31.05.2021 година со електронско пријавување (on – line) ,а за родителите/старателите кои немаат услови за електронско пријавување, ќе се овозможи лично пополнување на пријавите и потребните док. во училиште

Што не треба да правите за време на онлајн наставата?

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2020
image

Оваа година е нова авантура за апсолутно сите фамилии. Кога е во прашање онлајн наставата, ви претставуваме неколку нешта кои треба да се избегнуваат

Како да се организира времето пред поаѓање на училиште?

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 8.9.2020
image

Како да го организирате времето на децата, посебно на првачињата, пред поаѓање на училиште на 1-ви октомври

Наставата ќе започне со комбиниран модел

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2020
image

Владата нуди комбиниран модел за старт на учебната година и секаде кадешто се исполнети условите од протоколите коишто веќе се усвоени, наставата ќе може да започне со физичко присуство во училиштата, независно од одделението и возраста на децата

Враќање на училиште: Сe што треба да знаете!

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2020
image

По возбудливиот период кога денот на децата е сведен на игра, прскање во вода и дружење, следи враќање во училниците со неколкучасовно седење во клупи, организирање на дневни обврски, домашни задачи…

Почеток на наставата и за децата со посебни потреби?

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 22.8.2020
image

Kaко би се одвивала наставата од први септември за децата со посебни потреби од аспект на дефектолозите редукатори кои се директно вклучени во воспитно образовниот процес

Учење на далечина: 10 златни правила

Автор: Редакција Рингераја | 27.8.2020
image

Проверете ги десетте златни правила што ќе му помогнат на вашиот ученик полесно да го помине ова учење од далечина

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?