|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

5 омилени моменти во мајчинството

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2015
image

Мајчинството е составено од моменти. Некои се толку прекрасни што сакате да го запрете времето за да траат вечно, додека некои се ужасни и сакате што побрзо да ги заборавите...

Ова сака да го слушне секоја мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2015
image

Новите мајки мора да се навикнат на многу нешта – недоволно спиење, закрепнување од породувањето, болки од доење и осцилација на хормоните. Покрај тоа, мора да ги слушаат и непотребните коментари, најчесто од непознати лица

Причини да не примате гости по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2015
image

Кога во семејството ќе се појави нов член, сите блиски чекаат со нетрпение да го видат и да го подржат во раце. Но сепак, идејата не е особено добра. Прочитајте зошто

Грижа за мајката по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 31.3.2015
image

Да се биде информиран за тоа што да се очекува, кога и зошто да се побара медицинска помош, не само што ќе ви ја олесни новата улога на родители, туку е од најдобар интерес за вас и за вашето бебе

Бебето се роди. ЗОШТО СУМ тажна?

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2015
image

Откако ќе родиме, обврските околу бебето и исцрпеноста од постојаниот недостаток на време, може да предизвикаат кај нас тага и вознемиреност. И токму кога треба да се чувствуваме најсреќни, ние стануваме загрижени и меланхолични

Диета – Збогум на “бебешките” килограми

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2015
image

Помина веќе еден месец откако вашето бебе се појави на белиот свет. 24-часовните дежурства крај новороденчето стопија дел од "бебешките" килограми, но се уште не успевате да влезете во вашите омилени панталони?

Доењето го намалува ризикот од рак на дојка

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2014
image

Доењето го намалува ризикот од рак на дојка до 20%, покажува новото истражување. Резултатите покажуваат дека жените кои доеле, се изложени на 10% помал ризик од развој на болеста и имаат 20% помали шанси за развој на една од најтешките форми на рак

9 Марфиеви закони за новородени

Автор: Lola Lolita | 7.8.2015
image

Сите сме жртви на Марфиевиот закон одвреме навреме. Ја знаете старата изрека дека, се што може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку и тоа обично се случува ретко. Но, кога имате новороденче тоа се случува ЦЕЛО ВРЕМЕ и оди вака:

image

Пред петнаесет години станав мајка за прв пат и моето патување со доењето започна. Низ раѓањето на пет деца и со мали паузи меѓу бебињата, јас дојам веќе дванаесет години. И сега на тоа патување му дојде крајот...

Помош! Уморна сум и ми се спие!

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2014
image

Заради станувањето ноќе да го нахраните бебето и задоволувањето на неговите потреби во текот на денот, често сте ненаспиени. сепак постои начин да го надминете тоа...

СТРАНА 6 ОД 13


Анкета

Dali?
Jana9

Dali koristite izgovor nekojgas nekoj da odbiete?

Da (67%)

Ne (0%)

Ponekogas (33%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!