|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Започнувањето на нејзиниот период е голем настан во животот на вашата ќерка. Тоа е голема промена за неа и, нормално, може да биде страшно. Многу млади девојки ќе бидат вознемирени за нивниот прв период, особено затоа што се смета за малку табу тема

image

Начинот на кој разговараме со нашите деца има значително влијание врз нивното учење и способноста да не слушаат. Ггенерално постојат три различни начини на кои родителите комуницираат со своите деца

МАМИНО КАТЧЕ

Овие прашања поставете му ги на синот!

Автор: Редакција Рингераја | 25.1.2016
image

Му требаш на синот мамичке.Понекогаш дури и повеќе отколку што ќе ти каже...

image

Има една посебна возраст на девојките - околу 8-11 години. На оваа возраст, за нас тие уште се деца, но треба да знаеме дека тие се веќе целна група. Но не на играчките и здравата храна, туку на индустријата на убавината, која може да биде смртоносна

image

Видео запис кој го заврти цел свет! Две сестри близначки си "разговараат" еден час по раѓањето!

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Вие и вашиот однос кон децата

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Многу често ние родителите се запоставуваме самите себеси заради доброто на нашите деца. Но, она што стручните лица го мислат е дека не можеме да бидеме добри родители ако не водиме сметка за самите себеси.

image

На сите нас ни се случува да го изгубиме трпението и да му се извикаме на детето, а при тоа да му кажеме и работи, кои всушност не сме сакале да ги кажеме.

image

Често, новите родители мораат да се трудат многу за да воспостават повторно физичка и емотивна близина, која ја имале пред раѓање на детето.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Храна
Elini

Како го храните вашето дете?

Мајчино млеко (74%)

АД млеко (16%)

Комбинирано (10%)


Број на сите гласови: 113

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!