|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Тринаесет парови близнаци во иста улица

Редакција Рингераја, 19.5.2012
Дали е во прашање генетика? Или поволни ветрови ги носат дарежливите штркови на нивните оџаци? Можеби е во прашање некој посебен дар на овдешните жени, или несекојдневен талент на нивните мажи...

image
/21


 

 

Кога во Увац, место во босанската општина Рудо, ќе стигнат вести од породилиштето, најчесто се слуша – се родија близнаци. Бројките преминуваат во феномен ако се знае дека Увац е населба со седумдесет куќи и дека сите близнаци се родени во една улица.

 

Населба наречена близнаци

Не знаеме зошто е тоа така, но многу сме горди на тој факт – истакнува стоматологот Слободан Николиќ, кој со сопругата Сандра, медицинска сестра, има шестгодишни близнаци.

Оваа прибојска приградска населба е толку убава и здрава за живеење што никогаш и за ништо не би ја менувале. Овде имаме здрав воздух и вода, сами одгледуваме овошје, живееме без големи стресови и сјајно се дружиме и почитуваме како комшии и како роднини. Можеби тоа е причината што овде се раѓаат близнаци. Овде раѓаат близнаци и оние кои во семејството немале близнаци до деветто колено.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Превенција од искривување на главата кај б...
Се повеќе бебиња имаат проблем со искривување на главата, што е последица на лежење на една страна. Се проценува дека 13...
4
Вежби за сите жени по породување
Можеби Ви се чини дека никогаш нема да се вратите во форма по породувањето, но тоа не е точно. Почетокот на вежбањето е ...
4
Зошто моето бебе обожава...?
Зошто моето бебе сака да биде голо? Зошто сака да се храни само? А зошто понекогаш без причина плаче?
4
Совети за поздрав почеток на Новата година
Лошото комбинирање на храната, односно, внесувањето на јагленохидрати и белковини во ист оброк, има за последица лошо ва...
3
Анкета

.
Jana9

Dali trosite mnogu pari okolu odgleduvanje na milenice/milenicinja

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!