|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Oral Biotic-пробиотик за заштита на уво, нос и ...

Редакција Рингераја, 27.5.2013
Oral Biotic - прв пробиотик во светот за заштита на уво, нос и грло

image
/11


 

 

-          Ја зајакнува отпорноста со оддржување на природна бактериска рамнотежа

-          Здраво, природно и делотворно решение

-          Делува брзо, сигурно и ефикасно, не содржи шеќер

-          Природна поддршка при настинки, грип и инфекции на горните дишни патишта, особено кај деца

 

Oral Biotic K12 пробиотикот содржи 2 милијарди корисни бактерии и ја оддржува природната рамотежа во устата, грлото и средното уво. Ја зголемува отпорноста на инфекции со оддржување на природна бактериска рамнотежа.

Oral Biotic претставува единствен и потполно нов концепт на додаток во исхраната со цел поддршка на здравјето и рамнотежа на микрофлората во устата, грлото и средното уво.  

Клиничките истражувања покажуваат дека доколку дојде до нарушување на нормалната рамнотежа на бактериската флора на средното уво, тоа станува се повеќе подложно на инфекции. Oral Biotic е апсолутно добра новост за сите родители, бидејќи претставува здраво, неинвазивно и природно решение за заштита на здравјето на средното уво. Тој е научно создаден производ кој делува брзо, сигурно и ефикасно.

Честите настинки и инфекции на грлото и увото досега немаа адекватно природно решение за превенција. Oral Biotic е природна поддршка кај инфекциите на грлото и средното уво кај деца и возрасни. Содржи Streptococcus salivarius, прв пробиотик специјално наменет за уста, грло и уво.

Како делува Oral Biotic?

Кога организмот е во здрава состојба нашата уста е заштитена со полезна бактериска микрофлора која делува како природен одбрамбен штит. Кога организмот е под стрес и нападнат со вируси и штетни бактерии доаѓа до пореметување на микрофлората во устата поради што се развиваат инфекции на горните дишни патишта.

Инфекцијата на грлото и носот може да се прошири и да предизвика воспаление на увото, кое е почесто кај малите деца. За да се намали можноста за појава на воспаленија, се препорачува употреба на пробиотици за уво, нос и грло.  

Oral Biotic испорачува 1 милијарди корисни бактерии директно во устата со што го враќа организмот во рамнотежа и го засилува во борбата против вирусите и штетните бактерии.

Делува на 2 начини: превентивно – како заштита да не дојде до воспаление на увото, носот и грлото и симптоматски -  ги ублажува веќе постоечките симптоми на воспаление на увото, носот и грлото.

Кога се користи Oral Biotic?

 • Кај сите видови бактериски и вирусни воспаленија на уво, нос и грло
 • За ублажување на болки во грлото, воспалени крајници и ангина
 • За побрзо поминување на настинките
 • Кај акутни воспаленија на увото
 • За смалување на симптомите на вироза (наместо да чекате таа сама да помине)
 • Кај воспаленија на уво, нос и грло предизвикани од бактерии – помага како природно решение кое може да ја намали употребата на антибиотици
 • За стоматолошки заболувања – кај парадентоза, афти и кандијаза и против лош здив
 • Кај сите заболувања со кои се нарушува рамнотежата на микрофлората во устата
 • Се препорачува за луѓе кои работат и престојуваат во простории каде има многу луѓе
 • Здраво, природно и делотворно решение кое делува брзо, сигурно и ефикасно; не содржи шеќер
 • 100 пати поефикасен од традиционалните антисептички пастели за лижење

 

Обезбедете за себе и своето дете природна заштита од воспаленија на уво, нос и грло!

 

Увозник и дистрибутер за Македонија:

 

 

тел.: 02 / 32 46 000

info@trimeks.com.mk

www.trimeks.com.mk

 

Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
24
НЕ ПАНИЧЕТЕ: 6 нормални реакции кај бебиња...
Кога бебињата стари неколку месеци ја примаат првата вакцина, може да се појават несакани ефекти. Погледнете што можете ...
18
Како најлесно да го заспиете бебето?
Голем проблем за многу млади родители е успивањето на детето. Ви нудиме неколку совети како да го смирите и лесно успиет...
10
Херојот Лука е надвор од болничката соба!
Со прекрасна вест нe поздрави утрово Надица, мајката на малиот херој Лука
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Кое име вие се допаѓа најмногу ?
kikus02

Кое име вие се допаѓа најмногу ?

Атанас (4%)

Матео (17%)

Лука (28%)

Никола (31%)

Павел (8%)

Димитар (12%)


Број на сите гласови: 134

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!