|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Мајчинство е моментот кога без здив и со црвени образи од умор ќе се откажете од краткото спиење, за да ги гледате трите деца како спијат во своите кревети. Мајчинство е кога ќе кажете „Тие се мои и за нив вреди секоја неприспиена ноќ„

image
/11


 

 

Мајчинство е кога ќе се разбудите во средината на ноќта заради чаша вода, заради палење ламба,  додавање ќебенце, бакнување на мечето, или преврска на ножето.

Мајчинство за правење на ручек по ручекот, по ручекот, по ручекот, по ручекот...

Мајчинство се сите ваши потрошени пари.

Мајчинство е да не се сеќавате кога последен пат сте спиеле цела ноќ.

Мајчинство е бришење на каки, колку што не сте замислувале дека  ќе видите во животот.

Мајчинство е валканиот автомобил, кој се срамите и вашиот сопруг да го види.

Мајчинство е слушање на зборот „зошто„ најмалку 100 пати на ден, на кое 99 пати не можете да смислите одговор.

Мајчинство е кога знаете, само со еден допир на челото, колкава е температурата на детето.

Мајчинство се стриите на вашиот стомак и нозете двојно поголеми од порано.

Мајчинство е кога конечно ја почитувате својата мајка.

Мајчинство е кога постојано фантазирате дека ќе завршите со перењето алишта.

Мајчинство е кога ја пеете цела песна со децата, иако истата ви оди на нерви.

 

1

 

Мајчинство е кога чувствувате немир, ако децата не се под ист покрив со вас.

Мајчинство е кога постојано се чувствувате делумно  болна, а никогаш не легнувате.

Мајчинство е кога не вршите нужда и не се туширате на мир.

Мајчинство е кога со ракавот од блузата му ги бришете на детето мрсулите, или неговата валкана уста.

Мајчинство е кога препознавате кое од вашите деца се качува по скалите, без да каже ниту еден збор.

Мајчинство е кога ќе легнете преморена на креветот да одморите, а тогаш детето ќе каже некоја шега на која ќе прснете од смеа како да сте седмо одделенка. Мајчинство е моментот кога без здив и со црвени образи од умор ќе се откажете од краткото спиење, за да ги гледате трите деца како спијат во своите кревети. Мајчинство е кога ќе кажете „Тие се мои и за нив вреди секоја неприспиена ноќ„.

А тогаш доаѓа моментот, две секунди подоцна, кога едниот од нив случајноќе ја испружи раката и ќе го удри другиот, а овој ќе го прегризе во знак на одмазда, а ти повторно ќе се молиш за само две секунди мир во денот во оваа куќа.

Тоа е она што е мајчинството за мене.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Замена за млеко: 9 производи богати со кал...
Калциумот од кељот и од сокот од цеден портокал телото го апсорбира полесно отколку од млекото. Освен нив, замена за сит...
11
На кои начини бебето и вели на мама “Те са...
Иако малите бебиња сеуште ја немаат способноста за изразување љубов преку зборови, мајките многу добро ја чувствуваат во...
5
Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
4
Тодор Гечевски: Се радувам на секој збор н...
За еден родител најтешко е ако не може да му помогне на своето дете, вели ко­шар­кар­ска­та ѕвезда Тодор Гечевски, кој в...
4
Анкета

Дали ги разгалувате вашите деца?
Jana9

Дали ги разгалувате вашите деца?

ДА (27%)

НЕ (19%)

Понекогаш (54%)


Број на сите гласови: 26

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!