|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Дали да му дозволите на детето да гледа Squid Game?!

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2021
image

Squid Game е најгледаната оригинална серија на Netflix гледана од преку 111 милиони сопственици на сметки на Netflix од објавувањето на 17 септември. Таа е буквално ТВ сензација! Но дали е безбедно да ја гледаат деца?

Домашна задача за летниот распуст

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2019
image

Една учителка од Калесија им дала на своите ученици задача за летниот распуст

image

На 23 март во 12 часот Четко Четковски и Лакалут ве повикуваат на дружба во Веро Џамбо

Што се случи со едноставните детски родендени?

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2018
image

Поттикната од скапите забави за детските родендени кои излегуваат од контрола, блогерка напиша писмо со кое цели да ги инспирира родителите повторно да ги вратат во мода едноставните детски забави

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2017
image

Се одржа првата работилница во рамки на проектот „Собираме и ре-креираме“ со децата од СОС Детско село Македонија

Кампања за здрави читачки навики со најмладите

Автор: Фондација за образовни и културни иницијативи | 2.12.2016
image

Проектот на УСАИД „Со читање до лидерство“ започнува Кампања за здрави читачки навики со најмладите

Компјутерот - тројански коњ во детската соба

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2015
image

Се почесто родителите се обраќаат за помош кај детскиот психолог. Нивното дете, вовлечено во еден виртуелен свет, не успева или не сака да ја создава сегашноста, ниту му е грижа за иднината

Како да исчистите дамки од маркер и фломастер?

Автор: Редакција Рингераја | 7.11.2014
image

Од лицата на непослушните деца!

Рецепт за најубави балони од сапуница

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2014
image

Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават најубавите и најцврсти балони...

Зошто е важно читањето сликовници?

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2013
image

Зошто е важна сликовницата за правилен развој на детето?

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?