|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Крадец нахрани гладно бебе за време на кражба

Редакција Рингераја, 27.7.2013
Бебе спречи вооружен грабеж откако се расплака и предизвика сочуство кај еден од крадците, кој го нахрани
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Необична случка се одигра во индонезискиот град Тангаранг, кој се наоѓа во близина на главниот град Џакарта, каде неколку бандити со маски на лицата влегле во живеалиштето на едно младо семејство, заканувајќи  се со ножеви и пиштоли.

Госпоѓа Лева, која е сопственичка на куќата, раскажува дека се се одиграло буквално за неколку секунди, по што целото семејство било врзано за столици, со исклучок на малото бебе кое продорно плачело од соседната соба.

Сосема неочекувано еден од криминалците почнало сериозно да го измачува плачењето на малото дете и решил да провери што поточно се случува со него. По кратко време се вратил и ја прашувал мајката  дали е нормално толку детето да плаче, а таа го молела да го нахрани детето  бидејќи најверојатно е гладно.

Подоцна криминалецот пред полицијата признал дека го направил тој гест бидејќи и тој имал мало дете и се ставил на местото на загрижените родители во тој момент.

Бандата е фатена на лице место, а благодарниот крадец добил само 9 години затвор.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што треба да знаете кога ќе дојдете дома с...
Кога ќе добиете нов член во семејството, сосема еочекувано да имате безброј прашања за тоа како е да себиде родител и ка...
6
Најубави мисли за бебињата
Најубавите, некогаш кажани, мисли за бебињата. Ќе Ве разнежнат...
6
Како навистина изгледа бебето по породување?
5 работи кои ќе ја изненадат секоја мама, од „чудните“ форми на главата до бојата на косата и кожата. Еве како навистина...
4
Поддршка за мајките кои хранат со млечна ф...
Мајките кои избрале да го хранат своето бебе со млечна формула често се осамени на својот пат, пат полн со вина, без раз...
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?