|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ѕвезда на бебе календар за 2020 година - МАРТ

Редакција Рингераја, 10.12.2019
Оваа вечер нека свети најсилно, бидејќи блеснува ѕвездата за месец МАРТ
Клучни зборови:

image
/11


На небото на Рингераја

светнува ѕвездата на 

МАРТ

 

 

БЈАНКА

 

 

Со очи како небесното синило.

Нежна и мека како свила.

Нејзината волшебна убавина остава без зборови...

 

1

 

Ние веруваме во силата на нежноста!

 

2

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Телото по породувањето: Четири вистини и е...
Многу се зборува за промените што ги остава бременоста врз женското тело. Жените се првенствено заинтересирани за тоа ка...
10
Привикнување на нокшир за момчиња - 5 чекори
Времето брзо помина и вашето малечко веќе не е бебе. Дојде време кога размислувате дали да започнете да го привикнувате...
8
Екстремно интересни факти за бебињата
Бебињата се неверојатни суштества кои им носат голема радост на своите родители. Погледнете 11 интересни факти за новоро...
7
Новороденче: 10 најчести прашања на родите...
Кога ќе се роди бебе, животот на младите родители се менува. Тие го сакаат само најдоброто за своето бебе, имаат илјада ...
5
Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?