|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Запознајте го бебето кои се роди два пати

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2016
image

Девојчето Лин, кое сега има четири месеци е, верувале или не, родено два пати!

Трогателна приказна на мајка која изгубила бебе

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2015
image

Натали Морган заспа една септемвриска ноќ, чувствувајќи ја својата неродена ќерка, Еленор Џосефин како клоца во стомакот. Кога следното утро се разбуди, знаеше дека нешто не е во ред...

Чудесни приказни за предвреме родени

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2015
image

Ако не верувате во чуда, ќе почнете откако ќе ги прочитате овие 8 чудесни приказни

Бебето родено 453 грама си отиде дома

Автор: Редакција Рингераја | 9.1.2015
image

Бебето родено само една недела пред лимитот за легален абортус, со тежина од 453 грама, си отиде дома по поминати 6 месеци во болница

Чудесно патување од 539 гр. до 1800 гр.

Автор: Редакција Рингераја | 1.8.2014
image

Од мало, кршливо, предвреме родено бебе, во здраво тримесечно бебе со тројно зголемена тежина - погледнете го патувањето на ова бебе во 100 денови

Близнаци родени со 24 денови разлика

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2014
image

Линдалва Да Силва (35) во февруари оваа година на свет донесе момче по име Александар. Неговиот брат близнак тогаш не бил доволно развиен, па во стомакот на мама останал уште 24 денови

Бебето долго колку молив ќе си оди дома!

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2014
image

Предвреме роденото бебе Кигу е долго колку молив, а тешко само 500 грама!

Емили од 500 гр: Најмало бебе, најголем борец!

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2014
image

Емили е родена во 24. недела од бременоста, но нејзиното тело со големина на леб од 500 гр. не се предало. Таа веќе 10 недели се бори за опстанок во една болница во Шкотска, а родителите не ја напуштаат ниту за секунда

ФОТО: Бебето кое одби да умре

Автор: Редакција Рингераја | 9.5.2014
image

Приказната за малиот Фин Џонс го обиколи светот и на милиони луѓе им покажа дека чудата се случуваат секаде околу нас

Бебе родено 570 грама, со ОГРОМНА ЖЕЛБА за живот!

Автор: Редакција Рингераја | 12.4.2014
image

Juniper French е родена само 570 грама, во 23 -та гестациска недела. Шансите да почине, или да остане жива со сериозни здравствени проблеми биле огромни. Прочитајте ја нејзината ЧУДЕСНА приказна

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

.
Jana9

Dali odite vo teretana?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!