|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Меѓународната ликовна колонија „Де Ниро“ и уште една институција со високо реноме, Меѓународно графичко триенале Битола, денеска, потпишаа Повелба за збратимување

image

„FIT UP OPEN AEROBIC“ - Битола во знакот на активен и здрав животен стил

image

Битолското чупе ги посети сите занимални, се подружи со дечињата и потоа сите се собравме во холот на градинката каде што чупето им ја раскажа приказната, имаа мала дискусија а потоа дечињата пееја песнички со нивните учителки

image

Нашата членка Martins mom го освои првото место во манифестацијата Вешта жена во Битола. ЧЕСТИТКИ од Редакцијата на Рингераја!!!

image

Акцијата Прегратка на дар, во организација на Рингераја.мк и БиМилк, подари играчки за болните деца во болниците во Битола

НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

Снежана и седумте џуџиња (аудио)

Автор: НУ Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ | 19.6.2011
image

Драги дечиња, слушнете ја приказната за Снежана и седумте џуџиња!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

IMINJA
Evgenija D

KOI SE POUBAVI IMINJA

BOZIDAR (17%)

EMA (83%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!