|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Продолжуваме со запознавање со македонски автори. Овојпат во рубриката ни гостува Ивана Глоѓуновска

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Билјана Јандреска Андоноска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.8.2021
image

БИЉАНА ЈАНДРЕСКА АНДОНОСКА со перото друшка е уште од основно, иако повеќе за душата и за „училишните задачи“. Обожува да пишува проза и поезија. Автор е на вкупно три книги – „Вистинска љубов“, „Предигра низ песна“ и „Секунди на љубов за памтивек“

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Koj?
Jana9

Dali se pogolemi davackite za dete sto odi vo gradinka ili za dete sto e doma?

Dete vo gradinka (33%)

Dete doma (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!