|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ

Проблеми со голтањето кај предвреме родените деца

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 15.3.2021
image

Основни информации за родителите и специјалните едукатори и рехабилитатори за проблемите со голтањето на храната и дишењето, кај предвреме родените деца

image

Со прекрасна вест нe поздрави утрово Надица, мајката на малиот херој Лука

image

Бебе родено во иранскиот град Јазд, тешко 800 грама, го победило коронавирусот, соопштиле иранските медиуми.

image

Му дадов бакнеж на животот. Тоа беше моментална реакција. Мојот малечок син престана да дише, а јас инстиктивно му дадов воздух од своите бели дробови и го спасив. Знаев што треба да направам и го направив тоа

ЗАНИМЛИВОСТИ

Бебето родено 453 грама, напредува добро!

Автор: Редакција Рингераја | 22.5.2012
image

Бебето кое е родено 4 месеци предвреме и со само 453 грама тежина, ги запрепасти лекарите претворајќи ги сите шанси за преживување, во живот.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?