|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

АКТУЕЛНО

Мамо, не оди, поседи со мене уште малку!

Автор: Вики Клинчарова | 15.3.2017
image

Потресна приказна на мајка од Кратово која што ги оставила децата во дом: Мамо, не оди, поседи со мене уште малку!

РЕАЛИЗИРАНИ АКТИВНОСТИ

Рингераја доби Национална награда за ООП

Автор: Министерство за економија на Р.М | 26.10.2011
image

Координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата (ООП) денес, 26 октомври 2011 година, на 10 претпријатија им ја додели Националната награда за ООП за 2010 година. Уште 26 претпријатија добија плакети за постигнувањата во ООП.

image

Хуманоста е највозвишена човекова карактеристика. Ако свеста за хуманоста ја нема, таа треба да се насади, да се одгледува, како цвеќе, како фиданка. Ние од Рингераја уште еднаш докажавме и покажавме дека сме хумани и секогаш подготвени да помогнеме.

image

»Рингераја семејството е и нивно семејство – растеме заедно со децата без родителска грижа! «ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА – училишен прибор за секое дете од домот „11 Октомври“

image

Благодарение на хуманоста на Г-дин Ајан Џафероски, сопственикот на компанијата Skywings, дечињата од Домот за деца без родители на 4 Август ќе летаат за Нирнберг Германија

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

ime za naset_o najmilo
anailisav

koe ima vi se dopaga najmnogu

EVA (55%)

NEVENA (22%)

STEFANIJA (23%)


Број на сите гласови: 290

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!