|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

За децата нема ништо поубаво од тоа да се капат голи. Ништо не ги стега и го немаат чувството на студенкање на телото. Зошто тогаш да ги мачиме со костим за капење?

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Зошто Бред Пит носи бастун?

Автор: Редакција Рингераја | 9.1.2012
image

Бред Пит се појави на доделувањето награди во Плам Спрингс со бастун, но без оглед на овој додаток, ги плени срцата со обожавателките со својот сексипил

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Средства за прва помош

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Дома треба да имате посебна кутија во која се наоѓаат најосновните работи кои се потребни за давање на прва помош на повреденото дете. Таква кутија треба да содржи...

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Спречување незгоди во домот

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Вашиот животен простор е преполн со најразлични опасности за најмалите. Следува список на најчестите опасности, кои се виновни за многу несреќи во вашиот дом.

image

Модринки, отоци, мали гребнатинки, мали исекотини...

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Прва помош при потешки повреди

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Тешко надворешно крварење, гушење, давење, труење...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

името на нашето бебче
bibuska1

Кое име е поинтересно?

Евгенија (57%)

Георгина (43%)


Број на сите гласови: 180

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!