|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Најголемиот производител на леб во земјава, Жито Лукс, ја прошири својата палета на производи со лансирањето во продажба на уште еден леб во медитеранското семејство – Медитерано со домати и босилек

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Нема да верувате што има во белиот леб!

Автор: Редакција Рингераја | 21.1.2014
image

Без оглед на налепниците и внимателното читање на составот, постојат големи шанси да јадете и несакани додатоци во храната. После ова којзнае дали ќе јадете повеќе бел леб!

ЧАС ПО ПРИРОДА И ОПШТЕСТВО

Од нива до трпеза

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Како се прави лебот?

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Лебот го консумираме секојдневно

Автор: Министерство за здравство, дирекција за храна | 9.3.2011
image

Потрошувачи, избегнувајте го купувањето и консумирањето на непакуван и неозначен леб

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

dali bi go krstile svoeto dete Tatjana?
majka 79(30%)

(70%)


Број на сите гласови: 86

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!