|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Џенет Џексон ќе стане мајка на 50 години

Автор: Редакција Рингераја | 13.10.2016
image

Џенет Џексон на 50 години ќе стане мајка. Славната пејачка го очекува своето прво дете, а убавата вест официјално ја потврди за „People“ и сними фотосесија на која го покажува трудничкото стомаче

Фото: Трудници во костими за капење

Автор: Редакција Рингераја | 11.5.2016
image

Погледнете ги овие прекрасни труднички стомачиња во костими за капење

Фото: Мајки им помагаат на ќерките да се породат

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2016
image

Погледнете ја оваа прекрасна галерија, од која идат солзи на очите

Трудничкото стомаче на Кристина Арнаудова

Автор: Редакција Рингераја | 9.12.2015
image

Кристина Арнаудова го покажа своето трудничко стомаче

Mark Zuckerberg стана татко на ќерка

Автор: Редакција Рингераја | 2.12.2015
image

Таткото на социјалната мрежа Фејсбук доби ќерка со сопругата Priscilla Chan. Тие објавија и фотографија од нивното мало, среќно семејство

Труднички маки на духовит начин

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2015
image

Лин Северинсен, мајка на две деца од Берген, се прослави со серија комични илустрации кои ги прикажуваат сите искушенија со кои се соочуваат идните мајки

Магично! Што се случува во телото на бремена жена?

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2015
image

Body paint артистот Marieke Crone, направи неверојатна визуелизација на тоа што се случува во телото на жената за време на бременост. Магично!

Фотографии од породувањето на Емина Јаховиќ

Автор: Редакција Рингераја | 29.10.2014
image

Поп - ѕвездата Емина Јаховиќ неретко раскажува дека најубавиот и најемотивен момент во животот и е раѓањето на постариот син Јаман. Фотографии од породувањето Емина објавува по 6 години

Необична подводна трудничка сесија

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2014
image

Јас пораснав покај океанот. Љубовта кон водата ме инспирираше да ги претворам овие прекрасни бремени жени во сирени, раскажува професионалниот фотограф, Адам Оприс

Добро дојде бебенце: Магијата на раѓањето

Автор: Редакција Рингераја | 16.9.2014
image

Моментот кога родителите добиваат дете засекогаш останува врежан во нивното сеќавање, а уште поубаво е кога тие моменти се овековечени со фотоапарат. Погледнете ги емотивните фотографии од породување, направени за проектот A Sacred Project

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Кое име е поубаво?
Antimona

Како да го крстам нероденото синче: