|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Од замрзнати ембриони се раѓаат поздрави бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2012
image

IVF бебињата од замрзнати ембриони се потешки и имаат подобар резултат во повеќе бремености, од бебињата кои се родени од свежи ембриони, покажуваат истражувањата.

Спермограм

Автор: Редакција Рингераја | 27.9.2011
image

Спермограмот или анализата на семенската течност е еден од првите чекори на постапка на лечење на неплодноста.

Секундарен стерилитет

Автор: Emma Hrimsley, Ivana Sucic | 28.4.2011
image

Првата бременост веројатно успешно ја испланиравте, но свесни ли сте дека денес многу жени страдаат од секундарен стерилитет?

Ендометриоза – болест кај жените

Автор: Helena Mlakar | 25.3.2011
image

Ендометриозата е болест која се манифестира со отсуство на внатрешната обвивка на матката во празнината на матката. Болеста е проследена со силна болка и кај една третина од жените е причина за неплодност.

Азбука на неплодноста

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2010
image

Рингераја за Вас подготви речник на поими поврзани со неплодноста со цел да Ви го олесни патот кон толку посакуваната цел, Вашето бебе!

Ембрио трансфер

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2010
image

Ембрио трансфер е процедура со која се трансферираат ембрионите во матката

Аспирација на јајце клетки

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2010
image

После 34-36 часа од примањето на инекцијата со hCG, се прави аспирација или вадење на јајце клетките од фоликулите.

IVF календар

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2010
image

Кога ќе се договорите со Вашиот лекар да правите ИВФ, ќе Ви биде дадена шема по која ќе треба да ги примате сите препарати и инекции. Овде ќе ја објасниме генералната пракса:

ISCI процедура

Автор: Youtube | 18.8.2010
image

ИКСИ – е процедура која е модификација на ин витро оплодувањето.

Кој треба да се лекува со IVF(или ISCI) и IUI?

Автор: Редакција Рингераја | 17.8.2010
image

Во нашата земја околу 15% од брачните парови се неплодни. Денес 60 - 70% од неплодните брачни парови се одлучуваат за постапката на вештачко оплодување (IVF ) и други методи за потпомогната репродукција.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

.
Jana9

Dali vi smetaat turskite serii?

Da (71%)

Ne (29%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!