|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ин-витро оплодување

Автор: Youtube | 11.8.2010
image

И природата понекогаш има потреба од малку помош.

Интраутерина инсеминација

Автор: Youtube | 9.8.2010
image

Интраутерината инсеминација е постапка при која спермата се промива, концентрира и директно се вбризгува во матката на жената.

Азооспермија

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2010
image

Азооспермијата е една од најтешките облици на неплодност кај мажите. Тоа е состојба во која отсуствуваат сперматозоиди во ејакулатот.

Постапките на помогнато оплодување и секојдневниот живот

Автор: Силвиа Вуковиќ, психолог | 4.5.2010
image

Стравот дека можеби нема да има деца, на човек му го одзема верувањето за среќата, смислата на животот и сопственото постоење.

Вонтелесно оплодување (ИВФ)

Автор: Здружение Бета | 4.5.2010
image

Отако ќе се воспостави дека вонтелесното забременување е единствен начин да забремените, треба да почнете да ја планирате постапката на потпомогнато оплодување ИВФ (in vitro fertilitas).

Причини за стерилитет

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Фактот дека после година дена не можете да забремените, претставува добра причина да одите на доктор и проверите дали сте плодни.

Вештачко оплодување

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Многу парови имаат проблеми со зачнување и вештачкото оплодување за нив е единствено решение (англиско видео)

(Не)плодност и ИВФ третман

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Повеќе за плодноста, неплодноста, забременувањето и постапката за вонтелесно оплодување (англиско видео)

СТРАНА 3 ОД 3


Анкета

koe zensko ime poveke vi se dopaga
Admin

dragi mamicki ve molam pomognete mi da go izberam imeto na moeto bebe

rebeka (9%)

helena (11%)

viktorija (32%)

kludija (5%)

nina (40%)

amalija (4%)


Број на сите гласови: 111

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!