|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Трудници, нека не Ве нервира ова!

Редакција Рингераја, 5.6.2023
Бременоста има безброј убави страни и моменти, но нешто сигурно ќе Ве нервира. Во прилог се неколку ситуации, кои ги излудуваат трудниците
Клучни зборови:

image
Freepik
/11


-        Доколку сакате Вашата бременост да биде Ваша приватна работа, избегнувајте дружење со радознали личности. Ако со таква личност одите на вечера и на пример кажете дека не сакате вино, таа веднаш ќе сака да знае дали сте бремена. И секако, ќе Ве праша на цел глас.

-        Во весниците постојано наидувате на текстови за некоја позната личност која треба да се породи кога и Вие. Најмногу ќе се изнервирате кога две седмици по породувањето ќе ја видите во весник или списание, во бикини.

-        Жените кои веќе имаат деца постојано велат “Се е во ред!”. Тие само сакаат да се опуштите и 9 месеци да не се грижите за ништо. Ќе инсистираат на тоа дека не пречи ако се напиете пиво, бидејќи и тие пиеле во бременоста.

-        Секако, сите ќе сакаат да Ви го допрат стомакот, посебно во поодминатите месеци, без оглед на тоа дали Ви се блиски пријатели, или не Ви го знаат ниту името.

-        “Лелеее, знаеш што и се случи на една моја пријателка додека беше бремена?” и тогаш ќе Ви ја раскажат најстрашната приказна која сте ја слушнале во животот.

-        “Колку килограми доби? Колку години имаш? Колку долго се обидувавте за дете? Планираш да доиш?”

 

Прашање кое најмногу ја нервира секоја трудница е “Носиш близнаци?” Секоја трудница кога ќе го слушне ова прво помислува на тоа дека ставила многу килограми, без оглед на тоа дали некој сака да се пошегува со неа.

 

Драги идни мајки, уживајте во својата бременост и трудете се да не реагирате на вакви ситуации.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

МЕДТАРТУФ - Потреба на современото живеење
Најновата иновација е создавањето на првиот космички тартуф во светот кој го произведуваат пчелите, познат како медтарту...
4
Како порано се правеле тестовите за бремен...
Сигурно многу од вас се запрашале како порано жените правеле тест за бременост? Многумина од вас сигурно сметаат дека то...
3
9 знаци кои укажуваат на можна бременост
Многу жени имаат сомнежи и двоумења кога се работи за бременоста. Многумина велат дека едноставно чувствуваат дека „нешт...
3
Зошто магнезиумот е важен во бременоста?
Магнезиумот е минерал од витално значење во текот на нашите животи. Особено е важен за жените кои очекуваат бебе. Магнез...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?