|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ова е најдобрата реклама за родителството!

Редакција Рингераја, 29.1.2015
Се чувствувате „осудена„ како мајка? Сега конечно ќе можете да се смеете на тоа. Погледнете го ПРЕЕМОТИВНОТО видео за родителството

/11


 

Рекламата која ги претставува  „завојуваните страни„ и бројните родителски идеологии брзо по објавувањето стана вирален хит.

Родителството денес доаѓа со пакет осуди и колку и да се трудите да воспоставите дијалог, секогаш ќе постојат различни страни, различни идеологии и осуда од околината.

И додека некои едноставно се предаваат на сладострастието наречено "говор на омраза" насочено против неистомислениците или праведничкиот бес на ситните души, други ќе настојуваат да отворат простор за емпатија, разбирање и вреднување на другите.

Similac објави реклама која покажува што се случува при конфликт на мислења, а приказната е прикажана на духовит и емотивен начин.

Ова е нивниот краток манифест:

"Време е за отфрлање на осудите, предрасудите и суптилните сугестии. Не постојат две исти личности, но сите сме родители! Постои само едно правило: Почитувајте ги другите, како што ги почитувате вашите деца! Овде сме да ви дадеме поддршка и самодоверба и тоа без осудување. Така требало да биде и отсекогаш!"

Погледнете за што станува збор:

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

(Не)правилен изговор на гласовите
Една од најчестите причини заради која родителите бараат помош и совет од логопед, е неправилниот изговор на гласовите и...
4
Заради што децата ни ги кинат нервите секо...
Родителите на мали деца знаат за што станува збор. Иако со децата доаѓа нешто прекрасно, неочекувано и убаво, секојдневн...
4
Типови интелигенција кај децата
Еве како да се научите да ги препознаете типовите интелигенција кај децата, за да успеете да му помогнете на своето дете...
4
Дали е добро децата да делат иста соба?
Многу родители се одлучуваат да ги стават своите деца да растат во заедничка соба во домот, без разлика дали е поради же...
4
Анкета

uspivanje na deteto
LIUBICAvo raka so nisjane (25%)

samo vo krevece da se ostava (66%)

tapkanje po gazeto (9%)


Број на сите гласови: 65

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!