|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направете сами: Креативни бебешки креветчиња

Редакција Рингераја, 1.2.2017
Во целата еуфорија околу исчекувањето на новиот член, важно е трезвено и совесно да пристапите кон уредување на неговото мало царство. Во прилог се неколку идеи за нај кул бебешки креветчиња, кои може да ги направите и сами

image
/11


 

Работи на кои мора да внимавате при уредување на детската соба:

 • Ставете затемнувач на прозорците. Било кое од решенијата на пазарот ќе бидат корисни за прилагодување на амбиентот по потреба;
 • Одберете квалитетни ткаенини кои се перат во машина;
 • Одберете мебел кој лесно ќе се прилагоди на преодот од детска во тинејџерска соба;
 • Мислете на сигурноста во поставеноста на мебелот за кога Вашето бебе ќе почне да се движи низ собата. Добро решение е покривањето на изворите на струја, поставување на креветчето подалеку од прозорци и кабли и поставување на лесно кршливи предмети на потешко достапни места;
 • Фокусирајте се на создавање ненатрупан простор со многу места за складирање кои ќе го олеснат расчистувањето;
 • Ослободете доволно место на подот за игра и трчкање.

 

Ова се неколку предлози за бебешки креветчиња, кои може да ги направите и сами:

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

 

  Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

  Висока температура кај децата
  Секоја температура покачена над нормалната, значи над 37.5 ја сметаме за покачена температура, но не значи дека на таа т...
  5
  ХОТЕЛ ШПИК, во прегратка на недопрената пр...
  Летото пред три години единственото Алпско одморалиште Шпик го здогледа светлото на светот, кое се наоѓа под врвовите на...
  5
  Како да се всади добра работна етика кај д...
  Едуцирајте ги Вашите деца со всадување на добра работна етика, научете ги на одговорност, почит и способност за работа ...
  4
  Двојазичност кај децата
  Што значи терминот двојазичност, или билингвизам? Најопшто значење на овој термин е: користење на повеќе јазици (може да...
  4
  Анкета

  Фудбал.
  пеперутка16

  Кој ќе го освои ЕУРО 2024?