|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најневеројатна фотографија на бебе при породување!

Patty Ramos Photography, 14.9.2013
Во прилог е фотографија на Patty Ramos - славен фотограф на новородени бебиња, која добила најмногу споделувања од сите нејзини неверојатни фотографии при породување. На прв поглед ќе помислите дека бебето е луто и бесно, но Patty има објаснување...

image
/11


 

 

"Ова е вистинска фотографија од раѓање на девојче и на неа не се направени никакви промени. Многу луѓе оставиле коментари дека ова бебе е луто или бесно , но тоа е далеку од вистината. Кога отидов да сликам, таа ги отвори очите и го виде светот за прв пат. Погледна нагоре кон бабицата со симпатичните надуени обравчиња, полни усни и избраздени веѓи и изгледаше налутено, заради тоа што гледаше нагоре" - објаснува Patty Ramos на нејзината страница Patty Ramos Photography

 

Како и да е, ова е најневеројатната фотографија од породување која сте ја виделе досега!

Patty Ramos

Не ги притискајте мајките да дојат. Опасно е!
Јас сум советник за доење. И додека некои можеби ќе имаат срце - трогателна приказна за тоа колку се успешни во доењето,...
23
Нестандардни начини на смирување на бебето
Понекогаш е многу тешко да ги смириме бебето кое плаче. Ако сте се обиделе со секакви методи, но безуспешно, пробајте н...
11
Каде да спие бебето?
Уште пред да го доведете бебето од болница дома, ќе треба да донесете една многу важна одлука - каде ќе спие. Во кревет,...
9
Бебето треба да спие со мајката до третата...
Бројни истражувања покажале дека срцето на бебето е под многу поголем стрес ако треба да спие само
9


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
sina

Dali vi se dopaga imeto Lazar?

da (48%)

ne (52%)


Број на сите гласови: 278

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!