|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

miss.mama.mk:Колку поддршка ви треба од партнерот?

@miss.mama.mk, 24.6.2020
@miss.mama.mk има нешто да ви каже

image
/11


Често се дебатира на социјалните мрежи, на тема: "Колку поддршка и помош е потребна од партнерот?" Различни луѓе- различни ставови.
Едни тврдат дека мажот како глава во куќата е задолжен само за финансиите и стабилноста во семејството, други се спротивставуваат на тоа, велејќи дека кога е домот во прашање, мажот треба еднакво да учествува во сите обврски како и чувањето на детето.

 
Но, ако ме прашате мене:


Сметам дека партнерот (мажот) како рамноправна единка во семејството треба (НАЈВАЖНО) да обезбеди внимание и присуство во домот. Џабе сите пари на овој свет, ако децата ми растат без татко, а јас без љубов.

Партнерот треба да помага, во домашните обврски, зошто колку побрзо ги завршиме обврските, толку повеќе време за нас и за децата.
Партнерот, треба да биде пријател, поддршка, љубов!

Да ти даде крила, да те издигне до небо, да те потсетува често колку си најважна, зошто чинам, ти му подари деца, му помогна да изгради семејство, дом, го љубеше неизмерно секој ден, го правиш среќен, сакан, важен! Го переше, хранеше, заспиваше и будеше. Го тешеше, лекуваше, прегрнуваше...


И затоа заслужуваш партнер кој знае да вреднува и љуби!
И ништо помалку од ова не прифаќам!
Мажот е важен, не велам не, но што би еден маж без неговата жена?


View this post on Instagram

Често се дебатира на социјалните мрежи, на тема: "Колку поддршка и помош е потребна од партнерот?" Различни луѓе- различни ставови. Едни тврдат дека мажот како глава во куќата е задолжен само за финансиите и стабилноста во семејството, други се спротиставуваат на тоа, велејќи дека кога е домот во прашање, мажот треба еднакво да учествува во сите обврски како и чувањето на детето. Но, ако ме прашате мене: ?Сметам дека партнетот (мажот) како рамноправна единка во семејството треба (НАЈВАЖНО) да обезбеди внимание и присуство во домот. Џабе сите пари на овој свет, ако децата ми растат без татко, а јас без љубов. ?Партнерот треба да помага, во домашните обврски, зошто колку побрзо ги завршиме обврските, толку повеќе време за нас и за децата. ?Партнерот, треба да биде пријател, поддршка, љубов! ?Да ти даде крила, да те издигне до небо, да те потсетува често колку си најважна, зошто чинам, ти му подари деца, му помогна да изгради семејство, дом, го љубеше неизмерно секој ден, го правиш среќен, сакан, важен! Го переше, хранеше, заспиваше и будеше. Го тешеше, лекуваше, прегрнуваше... И затоа заслужуваш патнер кој знае да вреднува и љуби! И ништо помалку од ова не прифаќам! Мажот е важен, не велам не, но што би еден маж без неговата жена? . . . #mother #motherhood #husbandandwife #happiness #modernmom #family #wings #support #love #perfectphotography #momlife #relationship #home

A post shared by Мајка му на Мартин (@miss.mama.mk) on Jun 5, 2020 at 1:46pm PDT

mamamegi:Како се менуваме откако ќе станем...
mamamegi опишува како се менуваме откако ќе станеме мајки
3
KidzOmegaTM
KidzOMEGA е одличен извор на OMEGA 3 масни киселини EPA I DHA, со прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата. ...
2
Алергија на мобилен телефон?
Американските експерти откриле дека долгото држење на мобилните телефони може да предизвика алергиска реакција на никел.
2
Нова епизода на „Кој кого расте“
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водител е Зорица Црношија вонедела на 07.04.2013 во 10.20 ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

na kolku meseci proodi vaset_o dete
zzaa

na kolku meseci proodi vaset_e dete?

10 meseci (28%)

11 meseci (16%)

12 meseci (17%)

13 meseci (19%)

14 meseci (10%)

15 meseci (10%)


Број на сите гласови: 81

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!