|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мајка направи мини кујна од картонски кутии

Редакција Рингераја, 2.3.2016
Родеса Виланева Рејес од Филипините е мајка која докажа дека најдобрите играчки не се секогаш оние најскапите.

image
/11


 

На својата едногодишна ќерка и направила минијатурна кујна која личи на најскапите верзии. За својот потфат употребила кутии со разни големини и самолеплива трака. Кога кујнските елементи биле готови, останало само да ги наредат чиниите и се било како вистинско.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да се всади добра работна етика кај д...
Едуцирајте ги Вашите деца со всадување на добра работна етика, научете ги на одговорност, почит и способност за работа ...
5
Како детето станува “мал тиранин”?
Детето може да биде насилно кон пожртвуваната мајка, бидејќи никогаш не се сретнало со нејзините граници – не знае што с...
5
14 знаци дека имате токсична свекрва
Англичаните имаат израз за свекрвите - "monster in low" ( во превод "чудовиште по закон") и тоа не е без причина
5
Магнезиумот како природен лек за многу бол...
Човечкото тело го користи магнезиумот за многу телесни функции. Скелетот, кардиоваскуларниот систем и дигестивниот систе...
5
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?