|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески

Редакција Рингераја, 5.11.2018
Бројни македонски и балкански музички ѕвезди се обединија и пееја во чест на нашиот непреболен ангел Тоше Проески. Во петокот во Вип арената „Борис Трајковски“ одекнуваа најголемите хитови на македонскиот пејач 11 години по неговата трагична смрт

image
/11


Каролина Гочева, Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ, Даниел Кајмакоски, Борис Новковиќ, Ања Рупел, групата Фрајле, Наум Петрески, Борис Режак, Антонија Гиговска, Александар Тарабунов, Александра Јанева, Бојан Маровиќ… бројни музичари ги пееја најпознатите песни на Тоше, продолжувајќи ја со тоа неговата хумана мисија.

Средствата кои беа собрани со добротворниот концерт ќе бидат наменети за Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје.

„Лагала нас мала“, „Немир“, „Рани на усните“, „Једина“, „Крајње време“, „Чија си“, „Најдрага моја“, „Твоите бакнежи на моите бели кошули“, „Ледена“, „Волим осмех твој“ и „Тајно моја“ беа меѓу песните кои пејачите ги испеаја заедно со публиката, а ги придружуваше бендот на Тоше.

Вчера беше промовиран новиот постхумен албум на Тоше, насловен „Secret Place“, кој вклучува седум нови песни на англиски јазик, како и три преработки на познати хитови.

На концертот, организиран од меѓународната фондација „Тодор Проески“, премиерно беа прикажани два нови спотови со песните од Тоше. 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
8
НАГРАДНА ИГРА: Парови спои и Лакалут награ...
Ајде да играме Меморија и да освоиме награди! Натусана и Рингераја организираат наградна игра со спојување парови во кој...
8
Добитници на награди ЛИНО - среда
Кои корисници имаа најдобра меморија и освоија најмногу поени во среда?
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?