|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Општи услови и правила за учество во "Пакет подароци"

Редакција Рингераја, 1.4.2022
Општи услови за учество во програмата Пакет подароци за трудници, новороденчиња и доенчиња, мали деца и деца

image
/11


Последно изменето: 27 март 2022 година

 

 

1. Општи одредби
Компанијата Дану д.о.о., Ледарска 3, 1000 Љубљана (во натамошниот текст организатор) ја организира наградната програма Пакети за подароци на веб порталот www.ringaraja.net со која во секое пакување месечно презентира најмалку 5 семејства или поединци. Пријавите се собираат од првиот до последниот ден од тековниот месец. Извлекувањето на наградите се одвива секој месец, помеѓу 1-ви и 5-ти во месецот за претходниот месец.
 
2. Опис на програмата Пакети за подароци
Организаторот собира апликации на веб-страницата од корисници кои ги исполнуваат условите за учество од точка 3 од Општите услови и правилата за поединечни пакети за подароци. Од поднесените пријави согласно точка 3 од Општите услови, организаторот секој месец со помош на компјутерска програма од пријавените кои ги исполнуваат условите за учество за тековниот месец, извлекува по 5 лица во секој од шест споменати во точка 3. пакети со подароци.
 
3. Услови за учество
• Пакет за бременост
Наградната програма е отворена за бремени жени од 1-ва до 35-та недела од бременоста кои поднеле апликација преку електронскиот формулар, во согласност со упатствата објавени на www.ringaraja.net и се согласуваат со Општите услови на Програма за пакети за подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
 Бремената жена може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај бремената жена да биде извлечена, таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или нејзиното повторно пријавување повеќе нема да се разгледува.
• Пакет за новороденче, бебе
Во наградната програма можат да учествуваат:
- трудници кои имаат очекуван датум на раѓање во тековниот месец на ждрепката,
- мајки (или нивните партнери) кои веќе се породиле во тековниот месец на ждрепката (т.е. имаат новороденче дома), и
- мајки (или нивните партнери) кои имаат бебе дома до една година.
Овие корисници мора да поднесат апликација преку електронскиот формулар во согласност со упатствата објавени на www.ringaraja.net и да се согласат со Општите услови и услови на Програмата за пакети подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.
 
• Пакет за мали деца (1-3 години)
Наградната програма е отворена за родители или законски застапници * на деца кои наполниле 1 година и до тригодишна возраст во тековниот месец на извлекувањето, поднеле апликација преку електронска форма, според упатствата објавени на www.ringaraja .net и се согласувате со Општите услови и услови на Програмата за пакети подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.
 
• Пакет за дете (3-7 години)
Наградната програма е отворена за родители или законски застапници * на деца кои имаат најмалку 3 години, а најмногу 7 години во тековниот месец на извлекувањето, поднеле апликација преку електронска форма, согласно упатството објавено на www. ringaraja.net и се согласувате со Општите услови и правилата на Програмата за пакети подароци за Рингарајевци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.
Вработените во Danu d.o.o. не смеат да учествуваат во наградната игра. и членовите на нивното потесно семејство ** и сите правни и физички лица учесници во организацијата на наградната игра. Доколку некое од лицата на кои не им е дозволено да учествуваат во играта биде извлечено, ждрепката ќе се повтори автоматски. Доколку добитникот на наградата е малолетник, родителите или старателите мора да потпишат изјава со која се согласуваат да ја добијат наградата.
* Во случај да бидете извлечени, ќе побараме од вас да доставите доказ (копија од извод од матична книга на родените или лична карта на детето, или копија од страницата од изводот на родените со која се докажува вашата бременост) пред да го прифатите подарокот. Доколку не обезбедите доказ во рок од 14 дена од добивањето на известувањето за прием на наградата, заклучуваме дека не ги исполнувате условите и со тоа го губите правото на наградата.

1. Општи одредби
Компанијата Дану Медиа ДООЕЛ Скопје (во натамошниот текст организатор) ја организира програмата Пакет подароци на веб порталот www.ringeraja.mk со која во секое пакување месечно подарува на најмалку 5 семејства или поединци. Пријавите се собираат од првиот до последниот ден од тековниот месец. Извлекувањето на наградите се одвива секој месец, помеѓу 1-ви и 5-ти во месецот за претходниот месец.
 
2. Опис на програмата Пакет подароци
Организаторот собира апликации на веб-страницата од корисници кои ги исполнуваат условите за учество од точка 3 од Општите услови и правилата за поединечни пакети за подароци. Од поднесените пријави согласно точка 3 од Општите услови, организаторот секој месец со помош на компјутерска програма од пријавените кои ги исполнуваат условите за учество за тековниот месец, извлекува по 5 лица во секој од шест споменати во точка 3. пакети со подароци.

 

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВАШИОТ ПАКЕТ ПОДАРОК >>>


 
3. Услови за учество

• Пакет за бременост
Наградната програма е отворена за бремени жени од 1-ва до 35-та недела од бременоста кои поднеле апликација преку електронскиот формулар, во согласност со упатствата објавени на www.ringeraja.mk и се согласуваат со Општите услови на Програма за Pакет подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Бремената жена може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај бремената жена да биде извлечена, таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или нејзиното повторно пријавување повеќе нема да се разгледува.


• Пакет за новороденче, доенче
Во наградната програма можат да учествуваат:
- трудници кои имаат очекуван датум на раѓање во тековниот месец на извлекувањето,
- мајки (или нивните партнери) кои веќе се породиле во тековниот месец на извлекувањето (т.е. имаат новороденче дома), и
- мајки (или нивните партнери) кои имаат бебе дома до една година.
Овие корисници мора да поднесат апликација преку електронскиот формулар во согласност со упатствата објавени на www.ringeraja.mk и да се согласат со Општите услови и услови на Програмата за пакети подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.

 

Повеќе за актуелните пакети >>>

 
• Пакет за мали деца (1-3 години)
Наградната програма е отворена за родители или законски застапници * на деца кои наполниле 1 година и до тригодишна возраст во тековниот месец на извлекувањето, поднеле апликација преку електронска форма, според упатствата објавени на www.ringeraja.mk и се согласувате со Општите услови и услови на pрограмата за Пакет подароци.

Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.
 
• Пакет за дете (3-7 години)
Наградната програма е отворена за родители или законски застапници* на деца кои имаат најмалку 3 години, а најмногу 7 години во тековниот месец на извлекувањето, поднеле апликација преку електронска форма, согласно упатството објавено на www.ringeraja.mk и се согласуваат со Општите услови и правилата на Програмата за пакети подароци.

Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.

Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.

 

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВАШИОТ ПАКЕТ ПОДАРОК >>>

 

Вработените во Дану Медиа не смеат да учествуваат во наградната игра и членовите на нивното потесно семејство** и сите правни и физички лица учесници во организацијата на наградната игра. Доколку некое од лицата на кои не им е дозволено да учествуваат во играта биде извлечено, извлекувањето ќе се повтори автоматски. Доколку добитникот на наградата е малолетник, родителите или старателите мора да потпишат изјава со која се согласуваат да ја добијат наградата.

* Во случај да бидете извлечени, ќе побараме од вас да доставите доказ (копија од извод од матична книга на родените или здравствена книшка на детето, или копија од страницата од изводот на родените со која се докажува вашата бременост) пред да го прифатите подарокот. Доколку не обезбедите доказ во рок од 14 дена од добивањето на известувањето за прием на наградата, заклучуваме дека не ги исполнувате условите и со тоа го губите правото на наградата.

** Сопружник или лице со кое вработен во Дану Медиа ДООЕЛ Скопје живее во жива заедница која според прописите за брак и семејни односи законски се поистоветува со брак, деца или посвоени деца, внуци, браќа и сестри и родители или посвоители на работникот.

 

Повеќе за актуелните пакети >>>

4. Тек на наградната игра во секој месец

Пријавите за тековниот месец се собираат преку електронски формулар, во периодот од првиот до последниот ден од тековниот месец. Апликацијата ќе биде прифатена како точна кога ќе ги внесете информациите што се бараат од вас во електронскиот формулар за секој пакет.

Извлекувањето е јавно. Организаторот го изведува со помош на компјутерска програма во седиштето на Дану Медиа Извлекувањето ќе се изврши најдоцна до 5-ти во месецот за претходниот месец. 

 

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВАШИОТ ПАКЕТ ПОДАРОК >>>

 

5. Резултати од извлекување и собирање награди

Резултатите од извлекувањето ќе бидат објавени најдоцна до 7-ми ден во месецот, за претходниот месец, на веб-страницата www.ringeraja.mk. Победниците ќе бидат известени за наградата и по е-пошта, во која ќе побараме од добитникот да обезбеди доказ (копија од извод од матична книга на родените или здравствена книшка на детето, или копија од соодветната страница од мајчината книшка) и да обезбеди лични информации потребни за доставување на наградата. Доколку добитниците на наградата не ги испратат потребните докази наведени во известувањето преку е-пошта до победникот во рок од 14 дена од приемот на известувањето, организаторот ќе смета дека победникот не сака да ја прифати наградата и организаторот е ослободен од какви било обврски кон победникот.

Дану Медиа ДООЕЛ Скопје го задржува правото да не ја додели наградата на победникот доколку утврди дека тој/таа учествувал во наградната игра спротивно на Општите услови или правилата или дека не ги исполнил условите за учество објавени во овој документ. Во овој случај, организаторот ја нуди наградата на следниот добитник или слободно располага со истата.

Пакетите со подароци на Рингераја се испраќаат до добитниците во форма на пакет по редовна пошта, најдоцна до последниот ден од месецот во кој се објавени резултатите од извлекувањето. Доколку победникот не го прифати пакетот, го губи правото на наградата. Организаторот го задржува правото да го одложи испраќањето на пакетот подарок поради виша сила.

 

Наградата не е заменлива, не се плаќа во готово и не може да се пренесе на трето лице.

 

Повеќе за актуелните пакети >>>

6. Собирање и користење на податоци

Со пополнување на формуларот, секој учесник во наградната игра потврдува дека целосно ги прифаќа условите на оваа наградна игра и гарантира дека информацијата е точна и вистинита. Секој учесник во наградната игра се согласува организаторот да ги обработува личните податоци добиени од учесниците во текот на наградната игра, да ги обработува во своите збирки и да ги користи за статистички цели и за испраќање информации и пропаганден материјал (по е-пошта и редовна пошта ). Секој натпреварувач, исто така, се согласува да се регистрира за бесплатниот Календар за бременост и календар за развој на детето, уреднички мејлинг и повремените пораки од проверени огласувачи.

Организаторот на наградната игра ги штити сите лични податоци добиени од учесниците во текот на наградната игра согласно прописите со кои се регулира заштитата на личните податоци. Организаторот може да ги користи личните податоци добиени од учесниците исклучиво за целите за кои се добиени. Учесник или неговиот старател или законски застапник може во секое време да ја отповика неговата согласност за користење на личните податоци добиени во наградната игра за целите на директен маркетинг.

Добитникот на наградата му дозволува на организаторот на наградната игра да ги објави неговите лични податоци (име и презиме) во медиумите и на интернет мрежата, со цел да информира за резултатите од извлекувањето или добивањето подароци и да го промовира наградното извлекување.

 

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВАШИОТ ПАКЕТ ПОДАРОК >>>

 

7. Правила за игри на подароци

Организаторот го задржува правото да ги дополни и промени условите на играта на подароци и се обврзува да ги објави сите промени на веб-страницата www.ringeraja.mk. Учесниците во наградната игра се свесни за правилата и се обврзуваат да ги почитуваат. Во случај на каков било спор или нејаснотија, овие правила ќе се смета дека преовладуваат над сите други публикации, без разлика дали се во печатена, електронска или која било друга форма.

 

8. Други одредби

 

Основниот суд во Скопје е надлежен за сите други спорови.

Овие правила ќе стапат во сила на 1  април 2022 година.

 

Повеќе за актуелните пакети >>>

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Новогодишни пакет изненадувања - прв добитник
Ana Marija е првиот добитник на новогодишен пакет изненадувања.
3
Новогодишни пакет изненадувања - втор доби...
Marija Nikolova-Petreskа е вториот добитник на новогодишен пакет изненадувања.
3
Новогодишни пакет изненадувања - трет доби...
Monika е третиот добитник на новогодишен пакет изненадувања.
3
СТОП на насилството врз жените!
Насилството врз жените претставува сериозна повреда на човековите права што феноменолошки се манифестира како резултат ...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?