|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Децата се вратија во училиште со капи за дистанца

Редакција Рингераја, 28.4.2020
Кинеските деца се вратија на училиште со „капи за социјално дистанцирање“
Клучни зборови:

image
/11


Учениците во основното образование во кинескиот мегаполис Хангжу се вратија на училиште, со невообичаен додаток на нивната стандардна униформа: картонска капа со крила која ги потсетува дека треба да држат растојание едни од други.

Најдолгиот зимски одмор за основците во Хангжу заврши неделава, а едно од училиштата во градот, основното училиште Јангженг, на своите ученици веднаш им дало задача – самите да направат „метарски капи“, за да ги потсетуваат дечињата дека треба да останат на еден метар оддалеченост во секое време.

 

1

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

10 незаборавни спомени од детството
Што е првото нешто на кое се сеќавате кога станува збор за детството? Сигурно и вие имате непроценливо богатство од десе...
4
Рецепт за најубави балони од сапуница
Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават нај...
4
Најнеобичните детски соби
Бидејќи децата никогаш не престануваат да сонуваат за свои светови кои се полни со замоци, принцези , автомобили, колиби...
4
На кафе кај Гордана Раденковиќ @mama.of.pr...
Еден од најпопуларните креативни Инстаграм профили е профилот @mama.of.princess.matea. Профил кој годинава беше номинира...
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?